ביטול עיכוב יציאה מהארץ ארבעה תנאים

 

עיכוב יציאה מהארץ : ההיגיון והפרוצדורה

חשוב להדגיש, עיכוב יציאה מהארץ אינו עונש שהמדינה מטילה על החייבים, אלה מנגנון המונע את בריחת החייב מהארץ במטרה להתנער מתשלום החוב על ידי העתקת מקום מגוריו לארץ זרה!

אם כן, במידה והחייב עומד ב-4 התנאים המפורטים בהמשך, יש סיכוי גבוה שניתן לסייע לאדם שהוטל עליו עיכוב יציאה מהארץ לצאת לחו''ל לתקופה קצרה (בד"כ שבוע ועד חודשיים, תלוי בנסיבות המקרה). מומלץ לערוך בקשה לביטול עיכוב יציאה מהארץ על ידי עורך דין המתמחה בהסרת עיכובי יציאה מהארץ וע''י כך למנוע טעויות, להגדיל את הסיכויים להצלחה ולחסוך זמן וכסף.

פרופיל-עורך-דין-מסקביץ

עו"ד בוריס מיסקביץ'

ארבעת התנאים לביטול עיכוב יציאה מהארץ

 1. התנאי הראשון והבסיסי הוא עמידת החייב בכל התנאים שהוטלו עליו במסגרת הליכי פשיטת הרגל: תשלום תקין לקופת הכינוס והגשת דו''חות חודשיים במועדם (אחת לחודשיים).
 2. התנאי השני – חובה להצביע על סיבה מוצדקת לשם ביטול עיכוב יציאה מהארץ. בדרך כלל בית המשפט נוהג לאשר בקשות כאלה, אם הסיבה היא מצב בריאותו של החייב או מישהו ממקורביו המחייב טיפול רפואי מחוץ לישראל או שהנסיעה דרושה למטרות עבודתו של החייב בחו"ל.
 3. התנאי השלישי קשור להבטחת תשלום חובות החייב במידה ולא ישוב לישראל במועד הקבוע: על החייב לספק בטוחות מספיקות לשביעות רצונו של בית המשפט, לרוב ביהמ''ש מסתפק ב-2 ערבים (מעל גיל 18) העומדים בקריטריונים הבאים:
  • משכורתם של הערבים עולה על 7,000 ₪ נטו בחודש.
  • לערבים אין תיקים פתוחים בלשכתההוצאה לפועל.
  • הערבים חתמו על כתב ערבות מאומת ע"יעורך דין (מומלץ להעזר בעו''ד המתמחה בביטולי עיכוב יציאה מהארץ).
 4. התנאי הרביעי דורש מהחייב להצביע על צד ג' שישא בכל ההוצאותהכרוכותבנסיעה לחו''ל של החייב לרבות כרטיסי טיסה, לינה,ביטוחים, מזון וכו'.

במידה והחייב עומד ב-4 התנאים הנ''ל: משלם תקין לקופת הכינוס ומגיש דו''חות חודשיים, ישנה סיבה מוצדקת ליציאתו מהארץ, 2 ערבים כשרים חתמו על כתב ערבות מול עורך דין שהסביר להם ההשלכות במידה והחייב לא יחזור והומצא צד ג' המממן את הנסיעה – סיכוי גבוה שתוכלו לבטל עיכוב יציאה מהארץ לתקופה הנדרשת (שבוע – חודשיים).

חשוב לציין :

הגשת בקשה לביטול עיכוב יציאה מהארץ, גם אם לא אושרה בסופו של דבר, אינה משפיעה לרעה על הליך פשיטת הרגל של החייב ובמידה ובית המשפט דחה את בקשת החייב לביטול זמני של צו עיכוב יציאה מהארץ אין כל מניעה שבדין מהגשת בקשה חוזרת בעניין! מומלץ להתייעץ עם עו''ד המתמחה בביטול עיכוב יציאה מהארץ.

 • אין האמור לעיל בכתבה זו מהווה ייעוץ משפטי, כל שימוש במידע המפורט הינו באחריות הקורא בלבד.

למשרדנו ניסיון רב בהגשת בקשות לביטול עיכוב יציאה מהארץ ואנחנו נשמח לסייע גם לכם.

השארת תגובה