עורך דין הוצאה לפועל

רבים העסקים בישראל הסובלים מבעיה נפוצה מאוד - צ'קים חוזרים או בעיות גבית תשלום נוספות. הבעיה המרכזית היא החשש מפשיטת רגל. אם יש בידך צ'קים שחזרו - רוץ אל עורך דין הוצאה לפועל כמה שיותר מהר. הוא כבר ידע להפוך אותם לכסף במהירות וביעילות על פי החוק. העיקרון החשוב ביותר בכל התהליך של פניה להוצאה לפועל הינו - מהירות! ככל שתפנה יותר מהר לעו"ד מקצועי שמתמחה בדיני הוצאה לפועל - כך הסיכוי שתקבל את הכסף יגדל. כמובן שהכסף שתקבל יכלול גם הוצאות משפטיות כמו שכר הטרכה של עורך הדין. חשוב מאוד לבחור עו"ד מקצועי ולא חובבן. אצלנו במשרד תוכל לקבל שירות מעו"ד מומחים להוצאה לפועל עם ניסיון רב.

איך אפשר לעזור לך?

עורך דין הוצאה לפועל

רבים העסקים בישראל הסובלים מבעיה נפוצה מאוד - צ'קים חוזרים או בעיות גבית תשלום נוספות. הבעיה המרכזית היא החשש מפשיטת רגל. אם יש בידך צ'קים שחזרו - רוץ אל עורך דין הוצאה לפועל כמה שיותר מהר. הוא כבר ידע להפוך אותם לכסף במהירות וביעילות על פי החוק.

רוצה לשאול את אחד מעורכי הדין שלנו שאלה בוואצאפ?

ספר לנו איך אפשר לעזור לך?

עיקול משכורת

עיקול משכורת במסגרת הליכי הוצאה לפועל,  החוק מקנה אפשרות להפעלת לחץ על חייבים שמתחמקים מתשלום חובותיהם באמצעות עיקול. לשם השבת הכספים שמגיעים לנושים, ניתן לתפוס

קרא עוד »

סגירת תיק בהליך הוצאה לפועל

סגירת תיק בהליך הוצאה לפועל בשנת 2010 היו בהוצאה לפועל כשלוש וחצי מיליון תיקים. מדי שנה מתווספים תיקים רבים למערכת ההוצאה לפועל בישראל. מערכת ההוצאה

קרא עוד »

תביעה על סכום קצוב

תביעה על סכום קצוב גביית חובות באמצעות מערכת הוצאה לפועל הינו הכלי החוקי היחיד המאפשר לגבות את החוב לו זכאית יישות משפטית (בהתאם לחוק ההוצל"פ

קרא עוד »

פתיחת תיק בהוצאה לפועל

פתיחת תיק בהוצאה לפועל ישנם עסקים רבים שנאלצים מדי פעם לגבות חובות שהצטברו ולא שלמו. אנשים רבים המשמשים כלקוחות של אותם עסקים, לא זוכרים או

קרא עוד »

עורך דין הוצאה לפועל

לשכת הוצאה לפועל הינה "הזרוע המבצעת" של בתי המשפט בישראל ומשמשת כהליך ביצועי-מנהלי. מנגנוני גבייה הוסדרו בחוק הוצאה לפועל, התשכ''ז 1967 (להלן "החוק"),  במטרה לאפשר לזוכים הליכים מבצעיים כנגד החייבים לצורכי גביית החובות מכוח פסקי דין אשר ניתנו לטובת הזוכה, על סמך שטרות, שטרי חוב, שטר משכנתא וכו'.  החוק מעניק גם מספר אפשרויות הגנה לחייבים מפני הנושים, המאפשרים עיכוב או ביטול הסנקציות מצד הזוכים, לכן חשוב להתייעץ עם עורך דין הוצאה לפועל לפני נקיתת הליכים, על מנת לבנות אסטרטגיה נכונה עבור כל לקוח והמקרה שלו.

חשוב לציין שהחוק מתייחס לא רק לאזרחים ישראליים הנמצאים בארץ, אלה גם לשוהים מחוץ לגבולות המדינה, אזרחים בהליך קבלת האזרחות, אנשי עסקים (אזרחים זרים) המבצעים עסקעות בישראל וכו', שלא עומדים בהתחיבויות הכספיות שלהם בהתאם לדין.

בהמשך הכתבה נפרט את הנושאים החשובים בעניין הליכי הוצאה לפועל שיעזרו לכם בהבנת הפרוצדורה וקבלת החלטות המתאימות לפי נסיבות המקרה.

פרופיל-עורך-דין-מסקביץ

עו"ד מיסקביץ'

הוצאה לפועל – באיזה מקרים פונים ללשכת הוצאה לפועל

כגוף הדואג ומגן על הזוכים, לשכת הוצאה לפועל פועלת במטרה להכביד על החייבים המתחמקים מתשלום החוב ולגרום להם לפרוע את חובותיהם. לאור הריבוי הגודל של המקרים הנ''ל, המחוקק קבע כי ניתן לפתוח תיק בהוצאה לפועל או באמצעות עורך דין הוצאה לפואל לא רק במקרה שיש לזוכה פסק דין לטובתו, אלה גם במקרים הבאים :

 • שטר חוב
 • שטר ערבות
 • שטר משכנתא
 • צ'קים לביצוע
 • חשבונית / זיכוי שלא קיבל תמורה כנגד התשלום
 • תובענה לסכום קצוב
 • פסק דין לטובת הזוכה
 • כל מסמך / ראיה המוכיחה התחייבות כספית

 

בכל המקרים הנ''ל ( העומדים בתנאים המוגדרים בחוק ההוצאה לפועל ובתקנות ההוצאה לפועל ) ניתן לפנות ללשכת הוצאה לפועל (מומלץ להיעזר בשירותיו של עו''ד הוצאה לפועל) לצורך ביצוע גבייה מצד החייב ללא כל הליך קודם בפני בית המשפט.

 

הוצאה לפועל – הגבלות על החייב

המחוקק קבע גם מספר הגבלות במטרה להכביד על החייבולגרום לו לפרוע את חובותיו :

 • עיקול משכורת
 • עיקול חשבון בנק
 • עיכוב יציאה מהארץ
 • הגבלה על החזקת רישיון נהיגה
 • רישום הערת אזהרה בטאבו
 • איסור לייסד תאגיד
 • מאסר בפועל (רק בתיקים הנובעים מאי תשלום מזונות)

 

איחוד תיקים

מניסיוננו, מהרגע שאדם נקלע לחובות, ועד שהוא מחליט לטפל בעניין זה (לבד או ע''י עו''ד הוצאה לפועל), ברוב המקרים קיימים כבר מספר נושים ומספר תיקים נגדו בהוצאה לפועל. למקרים אלה החוק והפסיקה מאפשרים הליך מיוחד שנקרא איחוד תיקים שמטרתו הסדרה מרוכזת של כל החובות של החייב בהליך אחד.

 

הרעיון העומד מאחורי הליך של איחוד תיקים הינו לאפשר לחייב חיים "נורמליים" במסגרת ההגבלות שקובע החוק, תוך שמירה על הכנסה מינימלית והחזר חוב מרוכז בתיק אחד עם תשלום אחד קבוע (שמתחלק בין כל הנושים), הרי המדינה מעוניינת להחזיר את החייב לשורה של משלמי המיסים בהקדם האפשרי.

טבלה של סכומי הכנסה מינימליים לפי סטטוס המשפחתי אפשר לראות בכתבה על עיקול משכורת.

 

ישנם מספר יתרונות וחסרונות שחשוב לקחת בחשבון לפני שנוקטים בהליך איחוד תיקים, אנחנו ממליצים להתייעץ עם עורך דין הוצאה לפועל לפני בחירת המסלול למחיקת חובות במסגרת אחת האופציות לכך.

 

סגירת תיק בהוצאה לפועל

המטרה הראשית בפעילות משרדנו הינה לעזור למי שנפתח נגדו תיק בהוצאה לפועל, ע''י מחקר של כל הנסיבות של המקרה הספציפי ובניית אסטרטגיה נבונה לסגירת התיק בהוצאה לפועל בהקדם האפשרי ומבלי לגרום נזקים נלווים (חשוב להתייחס לכל הרכוש של החייב, כולל מקרקעין ומטלטלין, לסטאטוס המשפחתי שלו, שזה לא יפגע גם במשפחה של החייב, ויאפשר מחיקת חובות ע''י הסדר שטועם את יכולת פרעון של האדם שנקלע לחובות).

הרבה פעמים הלקוחות שבאים אלינו במטרה לסגור תיק בהוצאה לפועל אינם מודעים לתחלופות העומדות בפניהם (כדוגמה פשיטת רגל), המאפשרים, בהרבה מקרים, להקטין את גובה או תקופת התשלומים בגין החובות שצברו.

דבר נוסף שחשוב לקחת בחשבון בהליכי הוצאה לפועל – עניין הזמן. ככל פרוצדורה משפטית, גם לאיחוד תיקים, פשיטת רגל, הסדרי חוב וכו' ישנם מועדים הקבועים בחוק, אי עמידה בזמנים גורמת לשלל של נזקים, כגון צבירת ריבית והצמדה, ביזבוז זמן ופגיעה בתדמיתו של עמדת החייב.

 

מחיקת חובות

הואיל והמושג מחיקת חובות אינו מושג משפטי ומכיל בתוכו הליכים כגון פשיטת רגל, איחוד תיקים בהוצל''פ, הסדרי נושים למיניהם וכו' בבתי המשפט ובלשכות הוצאה לפועל, חשוב ומומלץ להתייעץ עם עו''ד הוצאה לפועל או עו''ד פשיטת רגל במטרה לבחור במסלול הנכון ביותר למחיקת החובות לפי המקרה, שיאפשר לחייבים להתחיל בחיים חדשים ללא חובות. כדי לעזור לכם בהבנה בין ההליכים למחיקת חובות, ראו וידאו ומאמר בנושא: " פשיטת רגל מול איחוד תיקים"  באתר שלנו.

 

אין האמור לעיל בכתבה זו מהווה ייעוץ משפטי, כל שימוש במידע המצוי בכתב עת זה הינו באחריות הקורא בלבד.

המלצות אחרונות מלקוחות בנושא הוצאה לפועל

עורך דין הוצאה לפועל מקצועי ומהיר. באתי אליו עם חובות של כחצי מיליון ש"ח. לאחר משא ומתן לא פשוט עם החברה שלה הייתי חייבת את הכסף - הוחלט שאני אחזיר 70 אלף ש"ח בפריסה ל30 שנה. ממליצה בחום.
נופר
להתמודד עם הוצאה לפועל לבד זה תהליך קשה במיוחד! את האמת? ניסיתי. אבל אחרי שהבנתי שזה לא בדיוק אפשרי, פניתי למשרד עו"ד לורנץ וקיבלתי טיפול מאלף ועד תף. מקצועי, מהיר ואישי. אני ממליצה בחום לכולם!
חרות
אנשים שפונים לעורך דין הוצאה לפועל ברוב המקרים הינם אנשים שהגיעו למצב לא טוב בחיים שלהם. זה לא נכון ב100% מהמקרים אבל לדעתי - ברובם זה נכון. טוב שבמקרים כאלו יש את משרד עו"ד לורנץ.
כרמל

צור קשר עם עורך דין הוצאה לפועל:

[email protected]

ז'בוטינסקי 35 רמת גן, ת.ד. 1947

052-3771555

פקס: 03-5797029

ספר לנו איך אפשר לעזור לך?