בדיקת שיקים

אם אתם מנהלים את אותו עסק או את אותה החברה מזה שנים אתם בוודאי מכירים את הסיטואציה שבה צ'קים שאנשים נותנים לכם חוזרים. מדובר על אחד מהמצבים הכי פחות נעימים, כי בלי שעשיתם שום דבר רע אתם מוצאים את עצמכם רודפים למעשה אחרי מה שמגיע לכם. זה לא משנה אם נתתם למישהו שירות, מכרתם לו מוצר כלשהו או שהוא נותן לכם צ'ק עבור שכר הדירה, כי מה שבטוח זה שאתם את שלכם עשיתם ומגיע לכם לקבל תשלום.

מה עושה אדם שמגלה שהצ'ק שבידו הוא למעשה צ'ק ללא כיסוי? או אם מדובר על סיבה אחרת שבגללה צ'ק חוזר? ויתרה מכך, האם יש דרך כלשהי לבדוק את הדברים מראש ולהימנע מסיטואציה כזאת? כדאי לדעת שהיום, עם שירות מקצועי של בדיקת שיקים, הכול אפשרי, אז למה שלא תבדקו את העניין גם אתם? לבדוק את הצ'ק שאתם מקבלים זו בהחלט הזכות שלכם ומדהים לראות שפעמים רבות זה אכן מונע טעויות ועגמת נפש בעתיד, אז למה לא?

 

מדוע ישנם צ'קים שחוזרים?

עוד לפני שנדבר על האפשרות של בדיקת שיקים, כדאי לנסות ולהבין למה בכלל צריך לבדוק צ'קים ואיזו סיבה יש לכך שהצ'קים יכולים לחזור. מעבר לסיבה הקלאסית שבה שיקים חוזרים כי אין להם כיסוי, כדאי לדעת שלפעמים הבעיה מנהלתית לכל דבר. לדוגמא, אם מי שנתן לכם את הצ'ק חתם בטעות בצורה שונה מידי לעומת החתימה שמופיעה בבנק שלו, עלול להיות שהבנק יחליט להחזיר את הצ'ק.

לכן, אפילו אם אתם מחזיקים ביד צ'ק שחזר, כועסים ורוצים להתקשר ללקוח שלכם בהיסטריה, כדאי שתזכרו שאולי זו בסך הכול טעות אנוש. למעשה פעמים רבות הבעיה מטופלת כבר ברמה הזאת ואין כל סיבה להיכנס ללחץ או לחשוב שמישהו ניסה לעבוד עליכם ולתת לכם צ'ק ללא כיסוי. מצד שני, כמובן שברוב הגדול של המקרים שיקים חוזרים אכן כי אין להם כיסוי ואז אין ספק שהבעיה הרבה יותר חמורה.

איך בודקים את הצ'ק לפני שמקבלים אותו?

האמת היא שהיום זה הרבה יותר פשוט ממה שנדמה לכם, כי היום ניתן לבצע בדיקת שיקים בקלות ואפילו על ידי הטלפון הנייד. ממש כפי שיש אפליקציות שבעזרתן אנחנו יכולים להפקיד כסף בקלות, אנחנו גם יכולים לסרוק בעזרת אפליקציות שונות צ'ק, לשלוח אותו לבדיקה ורק אז להחליט אם אנחנו מקבלים אותו או לא.

בנוסף לכך, יש גם מקרים שבהם ניתן יהיה לפנות לאנשי מקצוע שיבדקו את הצ'ק ויעזרו לכם לקבל החלטה בנושא כך שאתם לא לבד. זכרו שאפילו אם המצב לחוץ ואפילו אם לא נעים לכם מהלקוח, תמיד עדיף יהיה לבדוק את הצ'ק לפני שאתם מקבלים אותו. כמו כן, ככל שהזמן עובר הנושא של בדיקת שיקים הולך ונהיה יותר ויותר מקובל שכן רבים מועדים לבעייתיות סביב העניין הזה ואין שום סיבה שבגללה כדאי יהיה לקחת סיכונים חמורים.

 

מה בכל זאת עושים אם הצ'ק חזר?

במידה ואם מוצאים את עצמכם בסיטואציה שבה יש לכם ביד צ'ק שחזר, אין ספק שזה מצב מרגיז. עבדתם, נתתם שירות ובכל זאת לא קיבלתם בתמורה את הכסף שמגיע לכם. לכן אנחנו מציעים לכם לפנות כמה שיותר מהר לעורך דין, כי אם כבר דיברתם עצמאית עם הלקוח וזה לא עזר, עכשיו זה הרגע הנכון לערב בעניין איש מקצוע.

עורך דין שעוסק בנושא של גביית חובות יוכל לעזור לכם הרבה יותר ממה שאתם חושבים, בדומה לעורך דין מחיקת חובות לפני הכול פשוט כי הוא מכיר את התחום הזה. הוא יודע מה אומר החוק, מה הסיכוי שלכם לקבל את מה שמגיע לכם ומה צריך ואפשר לעשות אם אתם לא מקבלים את המגיע לכם. עורך דין כזה יוכל לקבל מכם את הצ'ק ואת כל המידע הרלוונטי ובהתאם לכך הוא יוכל לשלוח מכתבי התראה לאדם שחייב לכם כספים ושהצ'ק שלו חזר.

יש הרבה מקרים שבהם כבר עם מכתב ההתראה הראשון האדם ירים טלפון ויעשה הכול כדי להסדיר את החוב, אך כולנו יודעים שאלה הם המקרים הפשוטים. המצבים המורכבים יותר הם כאשר אדם מפזר שיקים, חייב כספים, מקבל התראות ולמעשה מתעלם מהן. מה שאפשר לעשות במצב כזה? והאם באמת עליכם להשלים עם העובדה שעשיתם טעות וכי בפעם הבאה כדאי יהיה לבצע בדיקת שיקים לפני שאתם מקבלים תשלום בצורה כזאת? התשובה היא כמובן לא, כי עורכי דין מקצועיים יוכלו לעזור לכם גם הפעם.

 

תביעה בהוצאה לפועל בגין צ'קים חוזרים

במידה וכל ההתראות של עורך הדין אשר נמסרו בשמכם לא באמת מסייעות והחייב נעלם, לא עונה או פשוט מתעלם, כדאי שתדעו שזה הרגע להתחיל לחשוב על תביעה. אומנם זה נכון שתביעות עולות בדרך כלל גם לא מעט כסף והן דורשות סבלנות, אך מצד שני, לא פעם רק כאשר הוצאה לפועל נכנסת לעניין יש לנו סיכוי לקבל את הכסף שחייבים לנו.

לכן אין סיבה לחשוב פעמיים וכדאי לכם לפנות כמה שיותר מהר אל עורך דין הוצאה לפועל וגביית חובות מקצועי שיוכל לעזור לכם ולתת לכם שירות נפלא. עוה"ד יוכל להגיש בשמכם את כל המסמכים להוצאה לפועל ואם יחסר משהו תוך כדי המהלך, הוא כבר ידאג לבקש מכם כל מסך חשוב. כאשר העניינים שלכם מטופלים על ידי עורך דין מומחה אתם יכולים להיות בטוחים שיש מי שדואג לכם, מה שאומר שתוכלו להוריד את האחריות מעליכם ולהתעסק בניהול העסק שלכם בצורה שוטפת.

 

כך תדעו שבחרתם עורך דין מתאים לענייני שיקים חוזרים

חשוב לדעת שיש גם לא מעט מקרים שבהם כן נערכה בדיקה לצ'ק אך בסופו של דבר מסתבר שהיא לא נעשתה בצורה מספיק מעמיקה, רצינית או מקצועית. לכן בסיכומו של דבר זה לא באמת משנה מדע הצ'ק שביד שלכם חזר והאם זה קרה, בין היתר, בגלל שאתם לא בדקתם אותו. מה שחשוב באמת זה להגיב לעניין הזה בצורה נכונה ולכן חשוב לפנות אל עורך דין מקצועי.

חשבתם לרגע שתתקשרו ככה סתם לעורך הדין הראשון שאת שמו אתם שומעים? אם כך, אנחנו ממליצים לכם לעצור ולבצע כמה בדיקות ובירורים. כמובן שיש קשר בין עוה"ד ובין התוצאה הסופית של התהליך ולכן, אם אתם יכולים להבטיח שרק איש מקצוע מוביל יטפל בעניינים שלכם, אז למה לא? עורך דין מתאים הוא אדם:

  • שמכיר את התחום
  • שכבר יצא לו להתמודד עם צ'קים חוזרים
  • שיודע כיצד לעזור ללקוח
  • שיש לו מוניטין בענף הזה

ובנוסף, עדיף שהוא גם יהיה כמה שיותר זמין עבורכם. אין ויכוח על כך שפעמים רבות לא מדובר על סכומים מאוד גבוהים של שיקים ולכן לא תמיד שווה לצאת למאבק. מצד שני, אם מדובר על סכום שמבחינתכם יכול להיות משמעותי, או שזה אפילו עניין עקרוני שאתם לא מוכנים לוותר עליו, כדאי שתדעו שאתם לא לבד. אם אתם מחפשים היום משרד עורכי דין שבו תקבלו שירות מקצועי, אמין ומנוסה, אנחנו מחכים לכם ואתם מוזמנים לפנות אלינו בכל עת, אז למה אתם מחכים?

צרו קשר עכשיו ואנו נשמח לעזור גם לכם!

בדיקת שיקים
בדיקת שיקים
לשיתוף המאמר:

לייעוץ עם עו"ד דניאל ינובסקי מלאו טופס עכשיו:

4.9 מבוסס על 183 ביקורות מ כתוב לנו ביקורת בReview author ★★★★★ Адвокаты, которые работают для своих клиентоа!עורכי דין שעובדים עבור לקוחותיהםjs_loader

אודות המחבר:
עורך דין דניאל ינובסקי

בוגר LL.B בקריה האקדמית אונו בשנת 2007. תחומי ההתמחות של משרד עורכי דין דניאל ינובסקי – חדלות פירעון לרבות אכיפת חיובים, מחיקה וגביית חובות (הוצאה לפועל), פשיטות רגל – חדלות פירעון והסדרי חוב.
למידע נוסף

לקבלת ייעוץ משפטי
חייגו עכשיו!

Google ג גוגל
4.9
מבוסס על 183 ביקורות
js_loader