צרו קשר עכשיו וצאו לדרך חדשה

הליך פשיטת רגל - חדלות פירעון

חלומות על הצלחה כלכלית מלווים רבים מאיתנו. אנחנו רוצים להצליח להגיע למקומות כמה שיותר גבוהים ורחוקים בחברה וחלק מאיתנו מפרשים את המושג "הצלחה" ככסף. כלומר, ככל שיש לנו יותר כסף בבנק שהצלחנו לחסוך, כך אנחנו יותר מוצלחים וכך למעשה הגשמנו יותר מטרות. ניתן להבין מדוע רבים חווים כך את החיים, שכן העולם שבו אנחנו חיים היינו קפיטליסטי ואנו זקוקים לממון כדי לבצע כל פעולה שנרצה. זה נכון בין אם מדברים על רכישת רכב יוקרתי, בית עם ברכה או אפילו אם רוצים לצאת לשייט בחו"ל. לכן ברור מדוע גם אתם חלמתם להצליח כלכלית ואולי אתם, לעומת אחרים, גם עשיתם את הצעד של הקמת עסק עצמאי.

עו''ד דניאל ינובסקי​
עורך דין דניאל ינובסקי

אז...איך כל כך הרבה אנשים נכנסים להליך פשיטת רגל - חדלות פירעון?

זה ידוע שברוב המקרים הדרך לפרוץ את הגבולות ולהרוויח יותר כוללת גם לא מעט סיכונים, מה שמסביר מדוע עסקים עצמאיים טומנים בחובם את האפשרות להרוויח יותר לעומת אנשים שעובדים בתור שכירים. עם זאת, וכאן נכנסת הנקודה החשובה, כל הסיכון הזה עלול גם להסתיים אחרת. הסטטיסטיקות לא משקרות ומדברות על כך בישראל עשרות אלפי אזרחים פונים בשנה לבצע הליך פשיטת רגל – חדלות פירעון, בין אם זה בגלל הסתבכות עסקית ובין אם זה בגלל שהם פשוט לא ידעו לנהל את העניינים הכלכליים שלהם כמו שצריך. זה נכון שעצם העובדה שיש עוד אנשים שנמצאים במצב שלכם לא באמת משנה את העובדות, אך כידוע, "צרת רבים חצי נחמה".

מה עושים ומה המטרה של הליך פשיטת רגל – חדלות פירעון?

ראשית, אתם באמת חייבים להבין שלהתחיל הליך של פשיטת רגל (חדלות פירעון) זה ממש לא הדבר הכי נוראי שיכול לקרות לכם בחיים. כלומר, אתם עלולים למצוא את עצמכם בסיטואציות הרבה יותר מורכבות מאשר התמודדות עם בעיות כלכליות. לכן אין סיבה אמתית לחשוש כי יש מה לעשות והחוק בישראל כן בא להגן עליכם ולעזור לכם. שנית, חשוב להבין, לפני הכול, מה היא בכלל המטרה של הליך כזה. אנשים שמעולם לא הסתבכו כלכלית ולא מכירים את הפחד של לפתוח את חשבון הבנק בכל בוקר לא יכולים להבין עד כמה זה עלול להיות מטריד ולא נעים לחיות כך. עם זאת, אנשים כמוכם, שחיים את הסיטואציה הזאת כבר לא מעט זמן ומתחמקים מטלפונים כבר כמה חודשים, יודעים שאי אפשר לחיות כך לאורך זמן ויש לעשות משהו בנידון. חשוב להבין שישנן כמה מטרות להליך פשיטת רגל (חדלות פירעון), כאשר הראשונה שבהן היא למעשה לתת לחייב את ההזמנות לפתוח דף חדש בחיים מבחינה כלכלית. אפילו הרשויות מבינות שכל אחד מאיתנו עלול לטעות, להתנהל לא כשורה ולקבל החלטות שגויות לכן לכל אחד מאיתנו יש גם אפשרות לצאת לדרך חדשה והליך פשיטת רגל (חדלות פירעון) יכול לסייע בכך. המטרה הנוספת של הליך כזה היא לתת לכם תמריץ להשקעות עסקיות נוספות בעתיד למרות הכישלון הרגעי שאתם חווים היום. במילים אחרות, זה שהיום טעיתם ולא הצלחתם, זה לא באמת חייב להעיד על העתיד. לבסוף, הליך פשיטת רגל (חדלות פירעון) בא גם להסדיר חלוקה יעיל ושוויונית בין כל נושי החוב שלכם.

מדוע במקרים רבים הליך פשיטת רגל עדיף על הסדרים בהוצאה לפועל?

אם אתם מגיעים מעולם העסקים ותחום הכלכלה מעניין אתכם, בוודאי יצא לכם לשמוע גם את המונח של הסדרים בהוצאה לפועל. כלומר, פעמים רבות כאשר נקלעים לחובות, בין אם זה ברמה העסקית ובין אם זה ברמה הפרטית, פונים להוצאה לפועל ומנסים להגיע להסדרים שונים. עם זאת, יש מקרים שבהם הליך פשיטת רגל (חדלות פירעון) זו הבחירה הנכונה ויש לכך כמה סיבות טובות. ראשית, מהרגע שבו מתחיל ההליך של פשיטת רגל (חדלות פירעון) כל החובות שלכם מוקפאים וזה אומר, בין היתר, שהנושים לא יכולים לבצע שום הליך נגדכם. היתרון בכך הוא שלמעשה החייבים, כלומר אתם, מקבלים "אוויר לנשימה". זה יתרון עצום שכן הרבה פעמים כבר בשלב הזה אנשים מצליחים לקום מהמצב הכלכלי הנוראי שאליו הם הגיעו ובכך מונעים את המשך התהליך. בנוסף לכל אלה, ישנם עוד כמה יתרונות להליך כזה לעומת הסדרים בהוצאה לפועל, כמו לדוגמה: מתבצעת פתיחת חשבון בנק וניהולו לקבלת משכורת וישנו הסדר תשלומים מינימלי חודשי הכולל כמה מאות שקלים בחודש. מצב זה מאפשר לכם למעשה לחיות בכבוד גם בתקופת הביניים הזאת מבלי לשלם הון עתק בכל חודש. אם כל זה לא מספיק, כדאי שתכירו גם את היתרון הנוסף והוא: נעצרות כל הריביות על כל החובות שלכם. זה עניין משמעותי במיוחד כאשר מדובר על חובות גבוהים ויש לקחת זאת בחשבון.

תוך כמה זמן יסתיים הליך פשיטת הרגל – חדלות פירעון?

כל אדם שמחליט לבחור באופציה של פשיטת רגל (חדלות פירעון) רוצה כמובן להגיע כמה שיותר מהר לרגע שבו כל התהליך הזה יסתיים והוא יוכל להתחיל לבנות את חייו מחדש. החדשות הטובות הן שאם בעבר הליכים כאלה היו עורכים חודשים ארוכים ואף שנים, הרי שהיום זה לא המצב. המטרה של הרשויות היא לסייע לחייב לחזור לשגרה כמה שיותר מהר, מה שמוביל לכך שהתהליך יתקצר פלאים לעומת מה שהיה בעבר. למעשה בימינו אדם שחייב כספים יכול להשתחרר מחובותיו תוך 9-12 חודשים בלבד! לכן, למרות שלא מדובר על תקופת זמן נעימה ולמרות שהסיטואציה שאליה נקלעתם לא תיעלם מהיום למחר, לפחות יש עתיד. זו הסיבה שבגללה אנחנו גם ממליצים לכם לא לדחות את הדברים ולא לטמון את הראש בחול אלא להפך – להגיש כמה שיותר מהר את הבקשה לפתוח בהליכי פשיטת רגל  חדלות פירעון.

איך מסתיים הליך פשיטת רגל – חדלות פירעון?

הליך פשיטת רגל (חדלות פירעון) מסתיים כאשר החייב מקבל הפטר. כפי שהשם מעיד, ההפטר למעשה פוטר את החייב מכל החובות שלו ומאפשר לו להתחיל את חייו מהתחלה. מי שיקבע בסוף התהליך האם החייב יקבל את ההפטר הנחשק או לא אלה כמובן הנסיבות, המצב, כל התיק שהובא בפני בית המשפט וחוות דעתו של הנאמן. כונס הנכסים וגם שיקולים נוספים יוכלו  להכריע לגבי קבלת ההפטר ולכן בהחלט ניתן לומר שעד שהחייב לא מקבל את ההפטר הסופי התהליך לא נגמר. בנוסף לכך, כדאי לדעת שיש גם כמה סוגים שונים של הפטרים שאדם יכול לקבל אחרי תהליך פשיטת רגל – חדלות פירעון. הסוג הראשון הוא ההפטר המלא אשר מבחינת החייבים זו התוצאה הכי טובה שיש כמובן. הפטר כזה משמעותו פטור מלא מכל החובות הקיימים – מחיקת חובות מלאה!. לעומת זאת, קיים גם הפטר מלא לאלתר ובמקרה כזה השופט ייתן הפטר מלא מיד. עוד סוג של הפטר שאפשר לקבל אחרי הליך של פשיטת רגל (חדלות פירעון) היינו הפטר חלקי אשר כולל בפועל פטור רק מחלק מהחובות. מי שקובע איזה חובות יכנסו להפטר ובאיזה הסדרים הוא כמובן השופט בהתאם לקריטריונים שונים. לבסוף, קיים גם הפטר מותנה. במקרה כזה אומר בית המשפט שאכן החייב יקבל הפטר אך רק בתנאי שהוא יעמוד בתנאים אותם קבע בית המשפט מראש.

מהם התנאים הבסיסיים כדי לקבל הפטר בהאה לפועל?

מעבר לכך שכפי שראינו ישנם מספר סוגים של הפטרים, יש גם הפטר שניתן לקבל ישר בהצאה לפועל ללא הליך פשיטת רגל – חדלות פירעון. יש כמה תנאי סף שבהם החייב צריך לעמוד כדי להיות ראוי לקבלת הפטר בהוצאה לפועל. ראשית, סכום החובות לא יכול להיות גבוה מ800,000 ₪ ושנית, לא קיים הליך פעיל של פשיטת רגל (חדלות פירעון) בבית המשפט. בנוסף לכך, החייב צריך להיות מוגדר כמוגבל באמצעים מעל 4 שנים בצורה רציפה והוא גם חייב לעמוד בהסדרי התשלומים שנקבעו בשלושת השנים האחרונות. עוד נתון חשוב מאוד שיקבע האם אדם יכול להגיש בקשת הפטר או לא, זו השאלה איזה נכסים יש לו. בבעלותו של החייב לא יכולים להיות נכסים הניתנים לעיקול או מימוש בכל דרך אחרת.

למה אתם צריכים עו"ד להתמודד עם כל ההליך הזה?

אם יש משהו שמאפיין את העידן שבו אנחנו חיים, זו העובדה שהיום אתם יכולים לקרוא מידע רב אודות כל נושא שבעולם אונליין. לכן, ממש כפי שאתם יכולים לקרוא אודות טיולים לחו"ל והפלגות, כך גם תוכלו לקרוא באינטרנט על ההליך של פשיטת רגל (חדלות פירעון) במלואו. עם זאת, בין קריאת מאמרים ולימודים תאורטיים של התחום ובין ניסיון מעשי יש הבדל גדול. לכן, אם אתם מתמודדים היום עם סיטואציה כזאת ורוצים, בצדק, להצליח לקבל את ההפטר המיוחל, כדאי שתפנו לאנשי מקצוע מובילים שיוכלו לעזור לכם. עורך דין שעוסק בתחום פשיטת הרגל – חדלות פירעון הוא הכתובת הנכונה שכן איש מקצוע כזה למד את התחום, מכיר את כל החוקים והנהלים, צבר ניסיון ויוכל לייצג אתכם בצורה הטובה ביותר בפני בית המשפט, אז למה אתם מחכים?

אנחנו הצלחנו לעזור למאות לקוחות לעבור את ההלך הזה בצורה מסודרת עד למחיקה מלאה או חלקית של חובותיהם ואנחנו נשמח לעזור גם לכם!

שירותים בתחום פשיטות רגל / חדלות פירעון

צרו קשר עכשיו ואנו נדאג להוציא אתכם לחיים חדשים!

Call Now Button