מחיקת חובות

צרו קשר ואנו נוציא אתכם לדרך חדשה

יש לך חוב שמטריד אותך? קודם כל תירגע, אין ספק שהגעת למקום הנכון. עצם זה שאתה רוצה לטפל בבעיה – מהווה חצי מהפתרון שלה. מחיקת חובות זו המומחיות שלנו ואנו מתחייבים לעזור לך למחוק את חובותיך ולהסיר את עיקוליך בהליך מהיר וידידותי כך שתוכל לצאת לדרך חדשה כמה שיותר מהר!

אל תחכה! כל שניה שעוברת – לא חוזרת. חיים פעם אחת. כולם עושים טעויות, אלפי אנשים לפניך היו בטוחים שמהחובות שלהם הם לא עומדים לצאת אך משרדנו עזר להם ושיחרר אותם מהעול הכבד של אדם הנמצא בחובות. זה אפשרי ואנו נעזור לך! כל מה שאתה צריך לעשות זה ליצור איתנו קשר כמה שיותר מהר, בטלפון או בטופס. את השאר תשאיר לנו. היו אנשים שיצאו מחובות לפניך ויהיו גם אחריך. בכל מקרה – תקבל שיחת יעוץ מאחד מעורכי הדין המומחים שלנו ללא עלות. אנו מקווים שנוכל לעזור לך לצאת אל דרך חדשה ומוצלחת!

עו''ד דניאל ינובסקי​
עורך דין דניאל ינובסקי

רגע לפני שמחליטים על מחיקת חובות בתיקי הוצאה לפועל -

מחיקת חובות – טעות של שפת עם

בשנה האחרונה פנו אלינו הרבה לקוחות המעוניינים במחיקת חובות, אך לא מוכנים לשמוע את המושג “ פשיטת רגל ”. כאן חשוב להבהיר : אין כזה מושג משפטי הנקרא “מחיקת חובות” – זה השם העממי של הליך פשיטת רגל, שבסופו של ההליך, החובות נמחקים ואדם רשאי לצאת לעתיד כלכלי חדש.

חשוב לציין, כי הליך פשיטת הרגל משתנה ובתאריך 15/09/2019 נכנס לתוקף חוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי, התשע"ח-2018. אנו נערכים לשינוי הנ"ל ונשמח לעזור ללקוחותנו גם אחרי 15/09/2019 בהתאם לכל השינויים הצפויים.

למה כדאי למחוק חובות

כל המערכת של הוצאה לפועל נוצרה במטרה לעזור לזוכים – מי שחייבים לו כסף, לגבות את החוב המגיע לו ע"פ החוק. בשביל זה קיימים מספר "כלים" שבעזרתם ניתן להפעיל לחץ על החייבים (הכל במסגרת החוק כמובן). דוגמאות לכך : עיקול משכורת של החייב או עיקול חשבון בנק, לרוב כנגד החייב קיים גם צו עיכוב יציאה מהארץ, לפעמים אפילו הגבלת רישון נהיגה.

כאן חשוב שתדעו, כי עם תחילת ההליך של מחיקת חובות = פשיטת רגל, כל העיקולים וההגבלות מתבטלים! פרט לעיכוב יציאה מהארץ, אבל ניתן להגיש בקשה ולקבל אישור יציאה לתקופה מוגבלת. זאת אומרת שמיד עם קבלת הבקשה שלכם לפשיטת רגל, אתם תוכלו לחזור לקבל את המשכורת שלכם (לא בשחור) לחשבון בנק שלכם (לא מעוקל). תוכלו לחדש את רישיון הנהיגה שלכם ואפילו לצאת לחו"ל!

המשך תהליך מחיקת חובות

כאשר מדברים על תהליך מחיקת חובות בהוצאה לפועל חשוב להבין שמדובר על תהליך שלם ולא על בירור קצר בדומה לתיקים של דיני רשלנות רפואית. לכן, בפועל, אחרי הגשת הבקשה, הרשם של ההוצאה לפועל יבדוק את הדברים ובמידה והוא החליט שהחייב לא עומד בכל התנאים – הרי שהוא ידחה את הבקשה שלו. לעומת זאת, אם הוא יגיע למסקנה שהחייב כן עומד בכל התנאים, הוא ישלח אותו להמשך התהליך. בתוך 30 ימים תפורסם הודעה בדבר פתיחת התיק במסלול המיוחד של הפטר תיקים ולשכת ההוצאה לפועל תשלח הודעה על כך לנושים.

החשיבות של בחירת עורך דין מקצועי למחיקת חובות

זה לא משנה כמה אתם חייבים, ממתי אתם מתמודדים עם המצב הזה או למה בכלל הגעתם לסיטואציה הזאת. מה שבטוח, זה שאם אתם חושבים על התחלת תהליך מחיקת חובות בהוצאה לפועל, אתם צריכים עורך דין מקצועי שיוכל לעזור לכם. התקנות החדשות דורשות בקיאות, ידע וגם היכרות מעמיקה עם המערכת עצמה. לכן, במקום שתנסו לעשות את זה לבד ובמקום שהבקשה שלכם תידחה על הסף, עדיף יהיה לפנות אל עורך דין מחיקת חובות מוביל. איש מקצוע כזה יוכל לעזור לכם, להקשיב לכם ולתדרך אתכם מה נכון יהיה לעשות. לכן שווה לבדוק אל מי אתם פונים ובהתאם לכך תוכלו להתחיל את התהליך של מחיקת החובות (מאוד חשוב הניסיון של עורך הדין שלכם בתחום מחיקת חובות – פשיטת רגל והוצאה לפועל!).

אנשים שמוצאים את עצמם מתמודדים עם תיקים שונים של הוצאה לפועל יודעים היטב לומר : זה לא תענוג ואיש לא באמת רצה למצוא את עצמו בסיטואציה הזאת. עם זאת, זה חלק מהחיים של רבים מאיתנו והבעיה מתחילה בכך, שללא הפטר או מחיקת חובות, החייב עלול למצוא את עצמו רק משלם ומשלם ריביות של הוצאה לפועל, מבלי שתהיה לו הזדמנות אמיתית למחוק את החוב ולהתחיל מחדש. לכן זה טבעי לראות שנערכו דיונים רבים בנושא ובתאריך 06.09.2015 נכנסה לתוקפה ההוראה החדשה בעניין, אשר מאפשרת לחייבים בהוצאה לפועל לפעול למען קבלת הפטר, כלומר, למען מחיקת החובות.

רגע לפני שאתם רצים נרגשים ובטוחים שהחיים החדשים שלכם מתחילים ממש עכשיו, כדאי שתדעו : יש קריטריונים מאוד ברורים להגשת הבקשה ולקבלת ההפטר. לפני הכול יש צורך לשלוח בקשה מסודרת אל ראש ההוצאה לפועל ואל הבקשה הזאת יש לצרף את כל השתלשלות החובות. בנוסף לכך, צריך לשלוח לו את רשימת הנושים המסודרת, את פירוט הנכסים ואת החתימה על כתב ויתור סודיות (מומלץ להתעייץ עם עורך דין הוצאה לפועל מומחה למחיקת חובות בעניין עריכת הבקשה בצורה כזאת שהבקשה תתקבל). הקריטריונים להגשת בקשת הפטר בהוצאה לפועל :

  • חייב מוגבל באמצעים מעל 4 שנים ברצף: החייב, המבקש בקשה להפטר, הוכרז על ידי רשם ההוצאה לפועל כ"חייב מוגבל באמצעים", והיה חייב מוגבל באמצעים בארבע השנים שקדמו להגשת הבקשה, לפחות.
  • סכום החובות בהוצאה לפועל הינו עד 800,000 ₪: בעת הגשת הבקשה לא עלה סך חובותיו של החייב על  סכום של 800,000 ₪ (כולל חובות שאינם ברי הפטר- משכנתא, מזונות, קנס מנהלי או פלילי) נציין, כי בעת בחינת הבקשה, יבחן רשם ההוצאה לפועל את היקף החובות בהוצאה לפועל ואת החובות שאינם בהוצאה לפועל. במידה וגובה החוב הכולל יעלה על 800,000 ₪ אז משמעות הדבר שלא ניתן לקבל הפטר.
  • תשלום סדיר של צו החיוב בתשלומים ב 3 שנים האחרונות: החייב עמד בצו תשלומים שניתן לו על ידי רשם ההוצאה לפועל בשלוש השנים האחרונות שקדמו למועד הגשת בקשת ההפטר.
  • אין הליך פעיל של פשיטת רגל : לא מתנהל לגבי החייב הליך פשיטת רגל בבית המשפט המחוזי, ולא הוגשה בקשה כזו אשר נמצאת תלויה ועומדת ולא קיים הליך שהסתיים במהלך חמש השנים שקדמו להגשת הבקשה.
  • אין לחייב נכסים בעלי ערך הניתנים לעיקול, מכירה או מימוש.

שוב נדגיש, כי מאוד חשוב לקבל יעוץ מקצועי מעו"ד מומחה למחיקת חובות ופשיטת רגל, ואנחנו אומרים את זה לא בגלל שזאת הפרנסה שלנו וזה מה שמשרד עורכי הדין שלנו עושה ביום יום, אלא בגלל שיש לנו לא מעט לקוחות שהתחילו את הליך פשיטת הרגל בעצמם או אחרי יעוץ או עזרה מעו"ד שרק למד על התחום הזה וללא ניסיון ניסה לטפל ולמחוק להם חובות, בלי להסביר את ההחשיבות של כל הפרטים המהותיים ומה שהכי חשוב – בלי לוודא שהאדם אכן מבצע את המוטל עליו במהלך ההליך. בדרך כלל המקרים האלה נגמרים בזה שפשוט מעיפים את האדם מהליך, כאן הוא מתחיל לחפש והפעם לבדוק באמת מי יכול לעזור לו, ולא תמיד ניתן כבר לעזור או שזה הרבה יותר קשה. אז, כמו שלא תערכו חוזה קניה או מכירה של הדירה בעצמכם, ככה גם לא מוחקים חובות לבד. תשקיעו קצת זמן, דברו או יותר טוב – תפגשו עם כמה עורכי דין פשיטת רגל והוצאה לפועל, תכירו אותם, תשאלו שאלות ורק אז תתקדמו, כי ההליך ייקח כשנה וחצי והרבה יותר נעים ובטוח לעבור את זה עם אנשי מקצוע בעלי ניסיון בתחום מחיקת חובות.

 

אנחנו מזמינים אתכם לעיין בכתבות נוספות באתר שלנו ולקבל מידע שיכול לעזור לכם לעבור את התקופה הקשה והלא נעימה הזאת עם נזק מינימלי ובפחות זמן, במידה ונשארו לכם שאלות – אתם מוזמנים לכתוב לנו דרך האתר או להתקשר, ואנחנו נשמח לענות ולעזור לכם.

 

*אין האמור לעיל בכתבה זו מהווה ייעוץ משפטי, כל שימוש במידע המפורט הינו באחריות הקורא בלבד.

צרו קשר ואנו נדאג להוציא אתכם לחיים חדשים!

צור קשר עם עורך דין מחיקת חובות:

ז'בוטינסקי 35 רמת גן, ת.ד. 1947

077-231-6906

פקס: 03-688-6033

Call Now Button