צרו קשר ואנו נוציא אתכם לדרך חדשה

מאמר זה פונה לאזרחי ישראל המתגוררים בחו"ל וחוששים לבקר את המולדת, עקב החובות שהשאירו בארץ. לרוב, הם אינם יכולים להאריך את תוקף הדרכון הישראלי. במידה והם חוזרים לארץ, הם יעכבו בישראל מכח צו עיכוב יציאה מהארץ.

ראשית, ישנן בשורות טובות לאזרחי ישראל במצב של חובות וחדלות פירעון : מדינת ישראל, בשום פנים ואופן, אינה מתנגדת למחיקת חובות לאזרחי ישראל הנמצאים או מתגוררים בחו"ל. וזה ללא קשר לגובה החוב! יותר מזה, החוק אינו דורש מאזרח עם חובות להיות נוכח בארץ, בזמן הליך מחיקת חובות, מספיק שעורך הדין של החייב יהיה בישראל.

פרופיל-עורך-דין-מסקביץ

עו"ד בארי מיסקביץ'

מידע נוסף אודות פשיטת רגל של אדם פרטי:

חשוב להדגיש, שרוב החייבים טועים בהנחה, שכדי לחזור לישראל, עליהם להחזיר את 100% מהחובות, שהשאירו בארץ. בפועל, זה ממש לא כך, ובנוסף, עם חזרתם ארצה, הם יקבלו מספר הטבות. דוגמה לכך : הנחות במיסוי עתידי.

אז כמו שכבר אמרנו, המצב בפועל הוא כזה, שאזרח ישראלי, המתגורר באופן קבוע מחוץ לישראל, רשאי וזכאי, על פי חוק, למחוק את חובותיו בארץ, ללא קשר למספר הנושים וגובה החוב* וללא חשש שיעצרו את אותו אזרח בגבול, עם הגעתו לישראל.

* חובות מזונות וכנסות לא ניתן למחוק באופן מלא.

 

מחיקת חובות בארץ מחו"ל – איך זה עובד

אחד הדרכים היעילות ביותר למחיקת חובות בארץ מחו"ל – הליך של פשיטת רגל ללא נוכחות פיזית של החייב בארץ. כאן חשוב להדגיש את כל היתרונות שמקבל החייב, כי מצד אחד הוא מוחק את חובותיו בארץ, ומצד שני אין עליו שום הגבלות, המוטלים על החייבים שעוברים את אותו הליך של פשיטת רגל בארץ, משום שעיקול וההגבלות המוטלות על החייב, אינן תקפות בחו"ל. לדוגמה : צו עיכוב יציאה מהארץ – הרי הוא כבר נמצא מחוץ לגבולות ישראל.

אם לתאר את הליך של פשיטת רגל בקצרה, אז במהלכו, מה שעושים בראש ובראשונה – זה רישום של כל נכסי החייב (מטלטלין ומקרקעין) בארץ, במתרה לממש אותם ומהכסף שהתקבל לשלם לנושים. אחרי זה החייב מוכרז כפושט רגל.

 

כפי שאתם רואים, לחייב שאין לו נכסים בארץ, אין ממה לחשוש. עדיין ויחד עם זאת, החייב המתגורר בחו"ל ומיוזמתו מבקש להכריז על פשיטת רגל, חייב לשתף פעולה עם בית המשפט והמנהל המיוחד / נאמן במהלך כל הליך פשיטת הרגל. בפרט : עליו להגיש פעם בחודשיים דו"ח על הוצאות והכנסות שלו ולשלם סכום שייקבעו לו לקופת פשיטת הרגל. על החייב גם לחסוף את כל הנכסים שמחזיק בחו"ל כגון נכסי מיטלטלין ומקרקעין, מידע מפורת של חשבון בנק, מקום העבודה וכו'.

מניסיוננו, ניתן להוסיף, שבמהלך כל הליך פשיטת רגל, חייב משלם סכום שלא עובר 30% מגובה החוב המקורי לרגע פתיחת הליך פשיטת רגל. בהרבה מקרים הסכום נע בין 10-15%, תלוי בהכנסות החייב וגובה החוב כמובן.

* לגבי ההגבלות שניתן להטיל על החייב במהלך הליך פשיטת רגל ניתן לקרוא בהרחבה בכתובות נוספות באתר שלנו.

 

למשרד עו"ד מיסקביץ' ושות' ניסיון רב בתחום מחיקת חובות בישראל, הוצאה לפועל, הסרת הגבלות ועיכוב הליכים המוטלים על החייבים על ידי לשכת הוצאה לפועל.

אין האמור במאמר זה מהווה ייעוץ משפטי, הסתמכות על המידע המצוי במאגר על אחריות הקורא בלבד.

צרו קשר ואנו נדאג להוציא אתכם לחיים חדשים!

מחיקת חובות בארץ מחו''ל
Sending
User Rating 4.42 (24 votes)

תגובה אחת

  1. ולרי הגב

    בבקשה מעוניינת ליצור קשר לגבי חובות בארץ. תענו לי בבקשה

השארת תגובה