מחיקת חובות לבנקים

תופתעו אולי לשמוע שלא מעט אנשים מצויים בקשיים מול הבנקים. זה יכול להיות מינוס של כמה אלפי שקלים בבנק, ויכול להגיע לחובות של עשרות אלפי שקלים. בוודאי שמצב כזה משפיע מאוד על החייב. והשאלה מה עושים? איך אפשר לשנות את המצב? ואיך מתבצעת מחיקת חובות לבנקים? כיצד בתור חייבים תוכלו למחוק את החוב שלכם? במה יסייע לכם עורך הדין למחיקת חובות? כל הפרטים במאמר שלפניכם.

 

חוב לבנק – איך זה קורה?

מדובר כאמור בתופעה מאוד רחבה בקרב הישראלים. זה מתחיל בחוב קטן, של כמה אלפי שקלים. ממשיך בלקיחת הלוואה לצורך כלשהו, אם זה אירוע רפואי פתאומי, או כל סיטואציה אחרת שדורשת מכם סכומי כסף שלא חשבתם עליהם ולא תכננתם אותם במסגרת התקציב הרגיל שלכם. במצב כזה, לא רחוק היום שתגיעו לחובות של עשרות אלפי שקלים לבנק. הבעיה מתחילה כשאתם מנסים להתחיל לסגור חובות על ידי לקיחת הלוואות נוספות, ונכנסים לגלגל שלא נגמר, של חובות והלוואות. על מנת לשבור את המעגל הזה, תצטרכו לבצע הליך כלשהו, מול הבנק, שיאפשר לכם, מצד אחד להחזיר לפחות חלק מהחובות שלכם, ומצד שני, לא לקחת הלוואות נוספות, ורק להיכנס לבור עמוק יותר. בדיוק לשם כך נוצר הליך מחיקת חובות לבנקים, הליך שעליכם לבצע בעזרת עורך דין להסדרי חוב. מישהו כמו עורך דין דניאל ינובסקי, אחד שבאמת מבין בתחום.

 

מחיקת חובות

בעצם מדובר בשלב בהליך חדלות פירעון, בו החייב, בין אם הוא אדם פרטי, ובין אם הוא חברה, שאינו מצליח לפרוע את חובותיו, יכול לבצע הסדר מחודש לגבי החובות שלו. המקור להסדר הזה נמצא בחוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי, כאשר המטרה הגדולה היא לעכב כמה שאפשר הליכים שהתחילו על ידי ההוצאה לפועל, ובהמשך כמובן להגיע למצב שהחובות נמחקים. נכון, זה נשמע לכם רחוק וקשה לביצוע, אך עליכם לדעת שבעזרת ליווי מקצועי של עורך דין חדלות פירעון, תוכלו להגיע להסדר, במסגרת "צו שיקום כלכלי", השם הניתן לתכנית המאושרת שתקבלו להסדר החובות, כבר תוך שנה אחת.

 

איך זה עובד?

דבר ראשון, עליכם לדעת, שאם הגעתם למצב שאתם שוקלים להכריז על עצמכם, או לבקש מבית המשפט להכריז עליכם כחדלי פירעון, זה בדיוק הזמן להתייעץ עם עורך דין דניאל ינובסקי, או כל עורך דין חדלות פירעון אחר. למה? כי ההמלצה הרווחת היא להגיע לבקשת צו פתיחת הליכים, אחרי שכבר שוחחתם עם הבנק, ואחרי שעברתם משא ומתן להסדר חובות ומחיקתם מולו. למה זה מומלץ? כשתתחילו את ההליך של חדלות הפירעון, תבינו שיש משמעות רבה לרכוש הקיים אצלכם, ולמצבכם הפיננסי. אם תציגו לבית המשפט, או לנאמן שבוחן את מצבכם, הסדר שכבר סוכם עם הבנק, למחיקת חובות, בסבירות גבוהה זה ההסדר שיתקבל עבורכם.

 

האינטרס של הבנק

לקוחות רבים שואלים בשלב זה, למה לבנק יש אינטרס להגיע להסדר חובות ומחיקתם אל מול הנושים? התשובה היא שבבנק מבינים, שישנם מקרים, שבלי הסדר כזה, ובלי פשרות, מכל הצדדים, ביחס לחובות, החובות פשוט לא ישולמו כלל. הבנקים מעדיפים לקבל חלק מהכסף, בזמן ארוך יותר, ובפריסה שונה מהפריסה המקורית, כדי שבכלל יצליחו לקבל לפחות חלק מהכסף המגיע להם. בנוסף, הבנקים לעיתים חוששים, שאם לא יגיעו אתכם להסדר לגבי הסכום אותו תשלמו להם, בית המשפט יכול לפסוק אף סכום נמוך יותר, אם יתרשם שמצבכם הכלכלי אכן מצדיק זאת.

 

מה עושים במקרה שלא מצליחים להגיע להסכמה?

השאלה הרווחת בשלב זה היא, "מה עושים אם לא הצלחנו להגיע למחיקת חובות עם הבנקים"? התשובה היא שמחיקת חובות בהסכמה היא רק אפשרות אחת. יש לכם את האופציה לפנות להליך של חדלות פירעון ושיקום כלכלי, וכפי שכבר נאמר, בית המשפט יבחן את מצבכם לאורך תקופה. בית המשפט כנראה ימנה נאמן, שיבחן את יחס ההוצאות – הכנסות שלכם, במשך שנה. ולאחר מכן יכתבו את המלצתו לבית המשפט. לבית המשפט יש סמכות להחליט לקבל את המלצתו לתכנית שיקום עבורכם, או לא לקבל. לאחר מכן ניתן צו שיקום כלכלי, כאשר בדרך כלל מדובר בתכנית סדורה, לתשלום ופריסת החובות במשך שלוש שנים. לאחר שלוש שנים, ידווח הנאמן לבית המשפט האם אכן עמדתם בצו התשלומים שנקבע לכם על סמך היכולת הכלכלית שלכם, ואם אכן עמדתם בכבוד בתשלומים הללו, תקבלו הפטר על החובות שלכם. כלומר, כלל החובות שנשארו לכם, ימחקו.

 

הדרך להגיש בקשת חדלות פירעון

אמנם, כאמור, הדרך הטובה ביותר היא לפנות לעורך דין, אך עליכם לדעת שיש לכם גם אופציה לבצע את כל זה באופן עצמאי. תוכלו להגיש את בקשה לפתיחת צו הליכי חדלות פירעון, באינטרנט, שם גם יש הסבר לדרך הגשת הבקשה. בכל מקרה, גם אם אתם מגישים את הבקשה באופן עצמאי, מומלץ מאוד להתייעץ עם עורך דין מחיקת חובות.

 

למה כדאי להתייעץ עם עורך דין מחיקת חובות?

בסוף, מדובר בהליך משפטי מורכב. ואתם, בתור חייבים, רוצים שהאינטרסים שלכם ייוצגו בצורה הטובה ביותר. זה מתחיל כבר בשלב המשא ומתן עם הבנק, לפני שאתם מגישים בקשה לפתיחת ההליך בבית משפט. עורך דין שיש לו קשרים טובים עם הבנקים, ומכיר את השוק, ידע למצוא עבורכם את הדרך הטובה ביותר לצאת מהבור בו אתם נמצאים. מצד אחד לשלם כאמור חלק מהחובות, ומצד שני, לא ליפול עוד יותר. לאחר מכן, גם אם המשא ומתן לא יצליח, תצטרכו להתחיל את ההליך המורכב של חדלות פירעון. הליך שדורש המצאת מסמכים בתחילתו, ולאחר מכן ייצוג בבית משפט ואל מול הנאמן שימונה על ידי בית המשפט.

 

מה עלינו לבקש מהבנק?

כאמור, במשא ומתן מול הבנק, המטרות של הצדדים שונות. ובכל זאת, עליכם לעמוד על זכויותיכם, ולבקש מהבנק את כל המסמכים הרלוונטיים. אם זה תדפיסי עו"ש, אם זה ערבויות שיש לכם, הלוואות שלקחתם, וכל פרט מידע אחר שדרוש לכם לצורך המשא ומתן.

 

מה עורך דין למחיקת חובות יעשה עם כל המסמכים?

עורך דין, כמו למשל עורך דין דניאל ינובסקי, כבר פגש לא מעט מקרים של חייבים שמבצעים מחיקת חובות מול הבנק. זו הסיבה שהוא ידע בדיוק מה גבולות היכולת שלכם להתמקח במשא ומתן מול הבנק, כמובן לאחר שיצפה בכל המסמכים הרלוונטיים. בנוסף, זה שאתם מלווים על ידי עורך דין למחיקת חובות במהלך ההליך, מעביר מסר לבנק, שאתם רציניים ברצון שלכם לפתוח דף חדש. זה חשוב, משום שברגע שהבנק יבין זאת, מצבכם במשא ומתן מולו, יהיה הרבה יותר טוב.

 

איך בוחרים את עורך הדין המתאים?

כאמור, עליכם למצוא עורך דין מחיקת חובות, שמבין גם בחדלות פירעון, וידע מה עומד לכם. עורך דין דניאל ינובסקי, מומחה בדיוק בתחומים הללו. אתם צריכים ייעוץ משפטי של עורך דין שיש לו גם ניסיון בתחום, וגם המלצות טובות, ולקוחות עבר שמעידים על המקצועיות שלו, האמינות שלו, והעבודה מול הבנקים, וגם מול הלקוחות עצמם. ניסיון, יכולת מקצועית, וקשרים עם הבנקים, הם המפתח שלכם להצליח בהליך מחיקת החובות, ולחזור לאיזון כלכלי, אליו אתם שואפים.

מחיקת חובות לבנקים
מחיקת חובות לבנקים
לשיתוף המאמר:

לייעוץ עם עו"ד דניאל ינובסקי מלאו טופס עכשיו:

4.9
מבוסס על 183 ביקורות
כתוב לנו ביקורת ב
Google user
Адвокаты, которые работают для своих клиентоа!עורכי דין שעובדים עבור לקוחותיהם
js_loader

אודות המחבר:
עורך דין דניאל ינובסקי

בוגר LL.B בקריה האקדמית אונו בשנת 2007. תחומי ההתמחות של משרד עורכי דין דניאל ינובסקי – חדלות פירעון לרבות אכיפת חיובים, מחיקה וגביית חובות (הוצאה לפועל), פשיטות רגל – חדלות פירעון והסדרי חוב.
למידע נוסף

מידע נוסף בנושא

לקבלת ייעוץ משפטי
חייגו עכשיו!

Google ג גוגל
4.9
מבוסס על 183 ביקורות
js_loader