מחיקת חובות לעירייה

תוכן העמוד:

מי מאיתנו לא יודע שבתור תושב בכל עיר בישראל עליו לשלם, בין היתר, את הארנונה המקומית? יש לא מעט גורמים שיכולים להשפיע על גובה הארנונה, כמו לדוגמה השאלה באיזה אזור של העיר אתם חיים. כלומר, יש אזורים שנחשבים יציבים יותר מבחינה כלכלית ובדרך כלל במקומות הללו התשלום יהיה גבוה יותר.

שנית, עוד גורם שכמובן ישפיע על השאלה כמה נשלם, זו השאלה מה השטח של הנכס שבו אנחנו חיים, וזה נכון בין אם מדובר על נכס שכור ובין אם מדובר על נכס שנמצא בבעלותנו הבלעדית. עם זאת, יש הרבה מאוד אנשים שמקבלים בכל חודשיים את הטופס של הארנונה, מתעלמים ממנו, לא משלמים וצוברים חובות בעירייה.

אם זה נשמע לכם מוכר כדאי שתדעו שגם החובות האלה, כמו כל חוב אחר, עלול לטפוח בגלל הריבית והחוב עלול לסבך אתכם הרבה יותר ממה שאתם חושבים. כמובן שיש כאן עניין של פרופורציות וחשוב להבין כמה כספים אתם חייבים ולמה, אך באופן כללי גם העירייה, כמו כל נושה אחר, יכולה להחליט שהיא נוקטת בכל האמצעים הקשרים כדי לקבל את מה שאתם חייבים לה. לכן כדאי לפעול למען מחיקת חובות לעירייה, כי המצב עלול להגיע עד כדי צו עיכוב יציאה מהארץ, עיקולים וכדומה.

 

איך ניתן למחוק חובות לעירייה?

חשוב לדעת שהעיריות רשאיות להחליט שהן מוחקות לתושבים מסוימים חובות אך כמובן שזה תחת הגבלות ובסיטואציות מאוד מסוימות. יש לא מעט קבוצות באוכלוסיה שזכאיות להנחות משמעויות בתשלומי הארנונה, כמו לדוגמה: קשישים, נכים ועוד. עם זאת, יש גם הרבה מקרים שבהם התושבים כלל לא יודעים על כך שהם זכאים להנחה, לא משלמים פשוט כי אין להם יכולת וכך צוברים חובות מאוד גדולים. במקרים כאלה העירייה תמחק את החוב של התושב והיקף המחיקה יעמוד על ההנחה שהוא היה מקבל אילו שילם כרגיל. עוד עובדה מעניינת שניתן לומר על מחיקת חובות לעירייה, זה שלמרות הסמכות של העירייה למחוק חובות, רוב העיריות כלל לא מפרסמות את האפשרות הזאת. התוצאה היא שהתושבים כלל לא מכירים באופציה הזאת ומוצאים את עצמם מתמודדים עם תשלומים מאוד גבוהים לאורך שנים. לכן, במידה וגם אתם חייבים כספים לעירייה שבשטחה אתם חיים או מחזיקים את המשרד שלכם, כדאי שתדעו שיש מה לעשות בנידון. לכן, רגע לפני שאתם הולכים ומשלמים הכול, כדאי יהיה לבדוק האם לא מגיעה לכם הנחה והאם יש אפשרות לעשות מחיקת חובות בצורה מסודרת.

 

למה אתם חייבים עורך דין מקצועי?

כמו כל מחיקת חובות אחרת, גם כאשר מדברים על מחיקת חובות לעירייה מדברים על התמודדות לא פשוטה מבחינה בירוקרטית. איך יודעים מי זכאי למחיקה? איך מגישים את הבקשה בצורה מסודרת ואיך מקבלים עליה תשובה חיובית? האם יש פעולות מסוימות שניתן לעשות כדי להגדיל את הסיכוי שלכם למחיקת חובות מלאה לעירייה? על מנת שתוכלו להגדיל את הסיכוי להגיע להסדר הטוב ביותר שקיים, מומלץ לפנות לעורך דין שעוסק בתחום הזה ושיוכל לעזור לכם. זה לא משנה מזה כמה שנים אתם חייבים כספים לעירייה וזה גם לא חשוב על איזה סכומים מדובר. מה שבטוח זה שכדאי לכם לפנות אל עורך הדין הטוב ביותר בתחום, כי למה להתפשר על פחות מזה? איש מקצוע מוביל שיוכל לעזור לכם הוא עו"ד בארי מיסקביץ' והוא זמין עבורכם בכל עת. התקשרו עוד היום, קבעו לעצמכם פגישה ותראו שמהר מאוד תוכלו לצאת לדרך חדשה מול העירייה של האזור שבו אתם חיים.

צרו קשר עכשיו ואנו נשמח לעזור גם לכם!

 

צור קשר עכשיו לקבלת ייעוץ וליווי מקצועי:
הסדר חוב

פתאום, בלי שום התרעה מוקדמת, אתם מקבלים טלפון מהפקידה החביבה של הבנק ומגלים שהגעתם לתחתית. אין אישור לעסקאות בהוראת קבע, אין אפשרות לקחת הלוואה נוספת

קרא עוד »
מחיקת חובות למוגבלים

במדינת ישראל אפילו אנשים שעובדים מזה שנים רבות לעיתים מוצאים את עצמם מתמודדים עם חובות כלכליים מאוד לא פשוטים. לכל אחד מהחייבים יש סיבות אחרות

קרא עוד »
מחיקת חובות ישנים

חייבים כספים וכבר לא יודעים איך להתמודד עם זה? אם כך, כדאי שתדעו: יש לכם אל מי לפנות ואתם לא באמת לבד בסיטואציה הזאת. כל

קרא עוד »
דילוג לתוכן