מה זה איחוד תיקים

צרו קשר ואנו נוציא אתכם לדרך חדשה

מצבים כלכליים קיצוניים עלולים להוביל לכך שלא נוכל לשלם את החובות שלנו וכאן בדיוק מתחיל סוג של כדור שלג. אנחנו מתחילים להיות חייבים כספים לעובדים, לספקים או לכל מיני גורמים אחרים ובסופו של דבר התיקים בהוצאה לפועל נפתחים ואנחנו מוצאים את עצמנו אבודים. איך בכלל הגענו למצב הזה ובעיקר, מה עושים עכשיו? כדאי לדעת: אדם שיש נגדו מספר רב של תיקים בהוצאה לפועל יוכל להגיש בקשה לאיחוד תיקים ויש לכך כמה יתרונות בולטים. כאשר כל התיקים מאוחדים בתיק אחד ניתן להגיע להסדר תשלום נוח יותר מול הנושים, מה שמאפשר לאותו חייב להתנהל כלכלית בצורה נוחה יותר עד שכל הסיוט ייגמר.

פרופיל-עורך-דין-מסקביץ

עו"ד בארי מיסקביץ'

כמה פרטים נוספים שכדאי שתדעו על איחוד תיקים:

איך עושים זאת : צעד אחרי צעד לאיחוד תיקים בהוצאה לפועל

כמו כל דבר אחר שקשור לבירוקרטיה, גם כאשר רוצים להגיש בקשה של איחוד תיקים צריך להכיר תחילה את המערכת הוצאה לפועל ולהבין איך נכון יהיה לעשות את הדברים. מעבר לכך שצריך להגיש צילומים של עשרות מסמכים, צריך גם להגיש בקשה בצורה הכי מנומקת שכוללת את פירוט כל התיקים, תצלומים של חשבונות בנק ועוד. חובה להשיג, בין היתר, צילומים של תלושי משכורת, צילום רישיון נהיגה ועוד העתקים של מסמכים שונים הקשורים לכל ההכנסות וההוצאות שלכם. מה שאומר שלא מדובר על הגשת בקשה פשוטה. לכן כדאי יהיה לפנות ליעוץ אצל עורך דין הוצאה לפועל שמכיר את התחום הזה לעומק ושיוכל ללוות אתכם בכל התהליך הזה. העניין הוא שעם עורך דין הוצאה לפועל מוביל תוכלו להיות בטוחים שיש מי שדואג לאינטרסים שלכם (ולא של הנושים). יתרה מכך, ההתערבות שלו תגדיל את הסיכוי שהבקשה שלכם תתקבל.

מה עלול להוביל לסירוב הבקשה לאיחוד תיקים

כדאי שתדעו שיש כמה גורמים שיכולים להוביל לסירוב לבקשה שלכם, כמו לדוגמה: אי מסירת כל הפרטים הנדרשים, מסירת פרטים כוזבים, אי עדכון על פתיחת תיק נוסף כנגדכם בהוצאה לפועל והוצאה כספית לא הכרחית. במובן הזה חשוב להבין שאחרי הגשת הבקשה לאיחוד תיקים החייב רשאי להוציא רק כספים שנחשבים לחיוניים עבור עצמו ועבור המשפחה שלו. לכן, אם פתאום יתברר שהחייב החליט לעשות שיפוץ או לקנות רכב חדש, הרי שהבקשה שלו לאיחוד תיקים תענה בסירוב.

אם החלטתם להגיש בקשה לאיחוד תיקים כדאי יהיה לבחור את עורך הדין הוצאה לפועל הטוב ביותר עם הכי הרבה ניסיון בתחום הזה וזה אומר שכדאי לחפש אחריו עוד היום. בדקו על מי כולם ממליצים וקבעו לכם כמה פגישות עם מספר עורכי דין הוצאה לפועל עוד היום, כי למה לדחות את הדברים לרגע האחרון?

מה שכן, רגע לפני שאתם בטוחים שמצאתם את הפתרון הטוב ביותר לכל החובות שלכם, כדאי שתדעו שלא בכל המקרים יקבלו את בקשתכם לאיחוד תיקים. התיקים שאותם אי אפשר לאחד הם תיקי מזונות, תיקים שקשורים לפסקי דין שאינם כספיים כמו ירושות, משכנתאות וכדומה ותיקי שטרות שבהם הוגשה בעבר בקשה להתנגדות ביצוע שטר.

לכן שוב חשוב להדגיש את החשיבות של הליווי או לפחות יעוץ של עורך דין הוצאה לפועל המתמחה בתחום.

ואם אתם הגעתם לעמוד הזה, אז רוב הסיכויים שיחד עם התיקים הפתוחים בהוצאה לפועל, יש לכם גם עיקול חשבון בנק או עיקול משכורת, יכול להיות שניתן נגדכם צו עיכוב יציאה בהארץ, ואתם אפילו לא יודעים על קיומו. רישיון נהיגה גם יכול להיפגע יחד עם תחילת ההליכים נגדכם בהוצאה לפועל.

אנחנו מזמינים אותכם לעיין בכתבות נוספות באתר שלנו ולקבל מידע שיכול לעזור לכם לעבור את התקופה הקשה ולא נעימה הזאת עם נזק מינימלי ובפחות זמן, במידה ויישארו אצלכם שאלות – אתם מוזמנים לכתוב לנו דרך האתר או להתקשר, ואנחנו נשמח לענות ולעזור לכם.

*אין האמור לעיל בכתבה זו מהווה ייעוץ משפטי, כל שימוש במידע המפורט הינו באחריות הקורא בלבד.

מידע נוסף שעשוי לעניין אותך

צרו קשר ואנו נדאג להוציא אתכם לחיים חדשים!

Call Now Button