ביטול עיכוב יציאה מהארץ – 4 תנאים

תוכן העמוד:

עיכוב יציאה מהארץ אינו עונש שהמדינה מטילה על החייבים, אלה מנגנון המונע את בריחת החייב מהארץ במטרה להתנער מתשלום החוב על ידי העתקת מקום מגוריו לארץ זרה!

אם כן, במידה והחייב עומד ב-4 התנאים המפורטים בהמשך, יש סיכוי גבוה שניתן לסייע לאדם שהוטל עליו עיכוב יציאה מהארץ לצאת לחו"ל לתקופה קצרה (בד"כ שבוע ועד חודשיים, תלוי בנסיבות המקרה).

 

מידע נוסף אודות ביטול עיכוב יציאה מהארץ – 4 תנאים

ארבעת התנאים לביטול עיכוב יציאה מהארץ

  1. התנאי הראשון והבסיסי הוא עמידת החייב בכל התנאים שהוטלו עליו במסגרת הליכי פשיטת הרגל – חדלות פירעון: תשלום תקין לקופת הכינוס והגשת דו"חות חודשיים במועדם (אחת לחודשיים). רלוונטי לחייבים העוברים הליך פשיטת רגל – חדלות פירעון.
  2. התנאי השני – חובה להצביע על סיבה מוצדקת לשם ביטול עיכוב יציאה מהארץ. בדרך כלל בית המשפט נוהג לאשר בקשות כאלה, אם הסיבה היא מצב בריאותו של החייב או מישהו ממקורביו המחייב טיפול רפואי מחוץ לישראל או שהנסיעה דרושה למטרות עבודתו של החייב בחו"ל.
  3. התנאי השלישי קשור להבטחת תשלום חובות החייב במידה ולא ישוב לישראל במועד הקבוע: על החייב לספק בטוחות מספיקות לשביעות רצונו של בית המשפט, לרוב ביהמ"ש מסתפק ב-2 ערבים (מעל גיל 18) העומדים בקריטריונים הבאים:
    • משכורתם של הערבים עולה על 7,000 ₪  נטו בחודש.
    • לערבים אין תיקים פתוחים בלשכת ההוצאה לפועל.
    • הערבים חתמו על כתב ערבות מאומת ע"י עורך דין (מומלץ להעזר בעו"ד המתמחה בביטולי עיכוב יציאה מהארץ).
  4. התנאי הרביעי דורש מהחייב להצביע על צד ג' שישא בכל ההוצאות הכרוכות בנסיעה לחו"ל  של החייב לרבות כרטיסי טיסה, לינה, ביטוחים, מזון וכו'.

במידה והחייב עומד ב-4 התנאים הנ"ל: משלם תקין לקופת הכינוס ומגיש דו"חות חודשיים (מי שעובר הליך חדלות פירעון – פשיטת רגל), ישנה סיבה מוצדקת ליציאתו מהארץ, 2 ערבים כשרים חתמו על כתב ערבות מול עורך דין שהסביר להם ההשלכות במידה והחייב לא יחזור והומצא צד ג' המממן את הנסיעה – סיכוי גבוה שתוכלו לבטל עיכוב יציאה מהארץ לתקופה הנדרשת (שבוע – חודשיים).

לכל מקרה – מומלץ לפנות אל עורך דין פשיטת רגל– חדלות פירעון או עורך דין הוצאה לפועל.

 

חשוב לציין :

הגשת בקשה לביטול עיכוב יציאה מהארץ, גם אם לא אושרה בסופו של דבר, אינה משפיעה לרעה על הליך פשיטת הרגל – חדלות פירעון של החייב ובמידה ובית המשפט דחה את בקשת החייב לביטול זמני של צו עיכוב יציאה מהארץ אין כל מניעה שבדין מהגשת בקשה חוזרת בעניין! מומלץ להתייעץ עם עו"ד המתמחה בביטול עיכוב יציאה מהארץ.

מומלץ לערוך בקשה לביטול עיכוב יציאה מהארץ על ידי עורך דין המתמחה בהסרת עיכובי יציאה מהארץ וע"י כך למנוע טעויות, להגדיל את הסיכויים להצלחה ולחסוך זמן וכסף. למשרדנו ניסיון רב בהגשת בקשות לביטול עיכוב יציאה מהארץ ואנחנו נשמח לסייע גם לכם.

במידה ויש לכם שאלות בכל מה שקשור לחובות / תיקי הוצאה לפועל / הליכי מחיקת חובות / הסדרי חוב / פשיטת רגל – חדלות פירעון / גבייה / הסרת עיקולים או כל שאלה אחרת בתחום החובות – חדלות פירעון אנחנו נשמח לתת לכם ייעוץ מקצועי ללא עלות בפגישה או בטלפון 077-231-6906.

*אין האמור לעיל בכתבה זו מהווה ייעוץ משפטי, כל שימוש במידע המפורט הינו באחריות הקורא בלבד.

 

שירותים בתחום הוצאה לפועל

צרו קשר עכשיו ואנו נשמח לעזור גם לכם

צור קשר עכשיו לקבלת ייעוץ וליווי מקצועי:
מה זה איחוד תיקים

מצבים כלכליים קיצוניים עלולים להוביל לכך שלא נוכל לשלם את החובות שלנו וכאן בדיוק מתחיל סוג של כדור שלג. אנחנו מתחילים להיות חייבים כספים לבנקים,

קרא עוד »
עיקול משכורת

במסגרת הליכי הוצאה לפועל,  החוק מקנה אפשרות להפעלת לחץ על חייבים, שמתחמקים מתשלום חובותיהם, באמצעות עיקול משכורת, עיקול חשבון בנק, הגבלת חידוש רישיון נהיגה, צו

קרא עוד »
דילוג לתוכן