עורך דין הוצאה לפועל בהרצליה

פתיחת תיק בהוצאה לפועל אינו אחד הפחדים של רבים, מדובר בהליך שמעיד על אי החזרת חובות ועל פתיחת הליכים משפטיים כנגד החייב. חשוב לזכור כי פתיחת תיק בהוצאה לפועל עשויה לקרות כמעט לכל אדם במדינת ישראל ולכן חשוב מאוד לדעת מה עליכם לעשות במקרה בו נפתח כנגדכם תיק בהוצאה לפועל ולמי לפנות. במקרה של פתיחת תיק בהוצאה לפועל חשוב מאוד קודם כל לפנות לעורך דין הוצאה לפועל בהרצליה כדי לקבל ייעוץ והכוונה.

 

מהי הוצאה לפועל?

ההוצאה לפועל הינו הגוף המבצע של מערכת החוק בישראל. הוא דואג להוציא לפועל פסקי דין והחזרת חובות. תהליך פתיחת תיק בהוצאה לפועל יכול להתבצע כתוצאה מפסק דין של בית המשפט או בשל הגשת בקשה לפתיחת תיק מצד נושה.

בכל מצב מהסוג, יהיה על החייב להסדיר את חובותיו כדי להימנע מהשלכות מיידיות ועתידיות שעשויות לפגוע בו משמעותית מבחינה כלכלית. תיק ההוצאה לפועל מגדיר הן את הנושה והחוב והן את הסדרי ההחזר והפעולות שעל החייב לבצע לצורך החזרה של החוב וסגירת התיק. במידה והחייב יבחר או לא יוכל לסגור את החוב ההוצאה לפועל תוכל להתחיל בהליכי עיקול של חשבונות בנק, נכסים והכנסות שוטפות.

 

מי עשוי להזדקק לעורך דין הוצאה לפועל בהרצליה?

החוק בישראל אינו מחייב אף אחד מהצדדים להיות מיוצגים על ידי גורם מקצועי אך, השימוש בשירותיו של עורך דין הוצאה לפועל מומלצים לחייב ולנושה כאחד.

מבחינת החייב, לעורך הדין תפקיד משמעותי מאוד בבחינת המצב ובחירת ההליך המתאים ביותר עבור החייב. נוסף לכך, עורך הדין יכול לבצע משא ומתן מקצועי מול עורכי הדין של הנושה לצורך הגעה להסדר שיטיב עם החייב ויאפשר לו לסגור את החוב ללא המשך פעולות מצד ההוצאה לפועל.

מבחינת הנושה, תהליך ההוצאה לפועל עשוי להוביל לכך שחלק משמעותי מהחוב ימחק, בעיקר כאשר לחייב ישנם מספר רב של נושים, חובות רבים ומעט נכסים. עבור הנושה חשוב לוודא כי בתום התהליך הוא אינו יוצא מופסד ומקבל את מירב החוב שניתן. נוסף לכך, בטרם פתיחת התיק נדרש להציג הוכחות המעידות על קיומו של החוב. בכל התהליכים הללו מומלץ וחשוב מאוד להיעזר בעורך דין המתמחה בתחום ההוצאה לפועל בהרצליה.

 

אילו מקרים עשויים לגרור פתיחה של תיק בהוצאה לפועל?

פתיחת תיק בהוצאה לפועל מתרחשת בדרך כלל לאחר הצטברות של חוב וריביות על חוב ואי תשלום שלו מצד החייב. כאשר הנושה אינו מקבל את ההחזר שמגיע לו לאורך תקופה (בין אם מדובר על החזר חודשי או החזר מלא), הנושה יכול לדרוש לפתוח תהליך בהוצאה לפועל.

החוב שיגרור פתיחת תיק בהוצאה לפועל יכול להיות אל מול חברה גדולה, עסק קטן וגם אדם פרטי. חשוב לזכור כי גם חוב קטן עשוי להוביל להצטברות ריביות ופתיחה של הליכים בהוצאה לפועל.

 

פתיחת תיק בהוצאה לפועל שלא בגין חוב

נוסף למקרים בהם תיק בהוצאה לפועל נפתח בשל חוב כספי לנושה, ישנם מקרים בהם תיק בהוצאה לפועל נפתח כתוצאה מהליכים משפטיים אחרים. הדוגמה המוכרת לכך ביותר הינה בתהליכי גירושים, בהם אחד הצדדים בוחר שלא לקבל או להעניק גט ובית הדין הרבני רוצה ללחוץ עליו. במקרים אלו צפוי להיפתח תיק בהוצאה לפועל בכדי ללחוץ בפן הכללי על סרבן הגט.

 

מתי כדאי לפנות לעורך דין הוצאה לפועל בהרצליה?

הפנייה לעורך דין העוסק בתחום של הוצאה לפועל בהרצליה צריכה להתבצע בשלב המוקדם ביותר שניתן. במקרים רבים, בטרם קבלת ההודעה על פתיחת התיק בהוצאה לפועל ישנם הליכים משפטיים או פניות מהנושה לצורך קבלת התשלום. מומלץ לפנות לעורך הדין כבר בשלב זה וזאת כדי שתוכלו להקדים תרופה למכה.

בכל מקרה, חשוב לפנות לעורך הדין כבר ברגע בו התקבל תיק ההוצאה לפועל. פנייה מוקדמת ככל הניתן לעורך הדין תאפשר לכם לקבל ייעוץ, הכוונה וליווי מדוייקים וטובים יותר עבורכם.

 

מהם התהליכים שעו"ד הוצאה לפועל יבצע?

לעורך דין בתחום ההוצאה לפועל בהרצליה ישנם מספר תפקידים לאורך התהליך. ראשית הוא אחראי לכל ההליכים הבירוקרטים שתידרשו אליהם, בין אם מדובר בהגשת מסמכים או בפעולות אקטיביות לצורך מימוש הנכסים שלכם.

נוסף לכך, עו"ד אמון על ניהול המשא ומתן מול הנושה לצורך הגעה להסדרים. הסדרים אלו יכולים לכלול הקטנה של החוב, מחיקת הריביות או פריסה נוחה יותר לתשלומים. חשוב לזכור כי הנושה אינו רוצה להפסיד את החוב ולכן ירצה לקבל את הסכום הגבוה ביותר שניתן. על כן, חשוב במשא ומתן יתנהל עם עו"ד מקצועי ומומחה בתחום ההוצאה לפועל.

הנושא השלישי שעו"ד יבצע הינו הכוונה שלכם לבחירת המסלול והדרך הנכונה והטובה ביותר לסגירת התיק. סגירת התיק יכולה להתבצע על ידי החזר מלא של החוב, הגעה להסדר עם הנושה או פתיחת הליך של חדלות פירעון. חשוב מאוד לבחור נכון את התהליך שמתאים לכם, למצב הכלכלי שלכם וחוב שעומד בפניכם.

לדוגמא, אם מדובר על חוב קטן שהצטבר כתוצאה מטעות בירוקרטית, יהיה שווה לסגור אותו באופן מלא ובמהירות. לעומת זאת אם יש לכם מספר רב של נושים וחובות ואין לכם נכסים והכנסה קבועה, ייתכן ותידרש להגיע למצב של חדלות פירעון בכדי להחזיר את מירב החוב ולאחר מכן למחוק אותו ולהתחיל הליך ריפוי כלכלי. עו"ד יכוון אתכם בראייה אובייקטיבית ואל מול הניסיון המקצועי שלו.

 

כיצד לבחור עורך דין הוצאה לפועל בהרצליה באופן נכון?

בחירה נכונה של עורך דין המתמחה בהוצאה לפועל בהרצליה יכולה להיות ההבדל בין סגירת התיק בצורה מהירה וטובה לבין גרירת התהליך וכניסה לחובות נוספים. לכן, חשוב מאוד לבחור עורך דין בצורה שקולה, מחושבת ובהתאם לקריטריונים שחשובים וקריטים לכם. חלק מהקריטריונים שחשוב לתת עליהם דגש הינם: ניסיון ומקצועיות של עורך הדין, זמינות, המלצות, כימיה ומיקום נגיש.

 

ניסיון ומקצועיות

האלמנט הראשון שחשוב שתבחנו בטרם בחירת עורך דין הוצאה לפועל בהרצליה הינו הניסיון וההתמחות של עורך הדין. חשוב לבחור עורך דין בעל ניסיון ענף בתחום הספציפי שדרוש לכם. לכן, חשוב בראש ובראשונה לבחור עורך דין שמתמחה ומתמקצע בתחום ההוצאה לפועל בכלל ובתיקים מסוג שדומים למקרה שלכם בפרט.

נוסף לכך, חשוב לוודא כי לעורך הדין שבחרתם יש ניסיון רחב בתחום, כך שהוא מכיר לעומק את הדקויות והסוגיות השונות שיכולות להעלות לאורך התהליך.

 

זמינות ופניות

אלמנט חשוב נוסף הינו הזמינות והפניות של עו"ד. חשוב מאוד לפנות לעורך הדין בהקדם האפשרי מרגע קבלת ההודעה על פתיחת התיק בהוצאה לפועל. עורך דין שאינו זמין לכם תוך מספר ימים עשוי שלא להיות רלוונטי וזאת משום שהטיפול בתיק שלכם יידחה ואתם עשויים למצוא את עצמכם ממהרים לקבל החלטות שחשוב לקחת ברוגע.

 

המלצות, המלצות, המלצות

אחת הדרכים הטובות ביותר למצוא עורך דין הינה דרך המלצות, ההמלצות יכולות להיות דרך חברים ומשפחה או דרך אמצעים דיגיטליים כמו רשתות חברתיות והאתר המקצועי של עורך הדין. חשוב מאוד לבחור עורך דין הוצאה לפועל מומלץ וכדאי להסתמך על מספר רב ככל הניתן של המלצות.

שימו לב, לבחון המלצות עבור שירות שדומה לצורך שלכם. למשל, עורך הדין עשוי להיות מצויין עבור הנושים שפותחים כנגד חייב תיק בהוצאה לפועל, אך ללא ניסיון כלל מול החייב עצמו.

 

כימיה ודיבור בגובה העיניים

עורך הדין הוצאה לפועל בהרצליה שתבחרו, צפוי ללוות אתכם בתהליך למשך תקופה ארוכה ולכן חשוב מאוד לוודא שאתם מצליחים להסתדר ולהבין אותו בפן האישי. לעיתים בשיחת הטלפון הראשונה ניתן כבר לזהות חוסר הבנה בסיסי בין הצדדים. נוסף לכך, חשוב מאוד לוודא כי אתם מבינים את עורך הדין וכי הוא מצליח לפשט לכם את התהליך.

תיק בהוצאה לפועל הינו הליך משפטי לכל דבר ועניין והרבה הגדרות, מכתבים ומושגים יהיו בשפה משפטית שאינה ברורה למי שאינו מתמחה בעריכת דין. לכן, חשוב לוודא שעורך הדין שבחרתם יודע להעביר לכם את המספר בצורה פשוטה וברורה לכם.

 

מיקום

אלמנט חשוב נוסף שרבים אינם נותנים עליו את הדעת הינו המיקום של עורך הדין. במקרים רבים אתם בתרצו לבחור עורך דין שיהיה הכי קרוב אליכם ואומנם מדובר בהחלטה חכמה, אך זכרו שגם מרחק נסיעה קצרה לא ישפיע משמעותית אם מדובר על עורך דין מקצועי ובעל ניסיון רב.

 

עו"ד דניאל ינובסקי – עורך דין הוצאה לפועל בהרצליה

עורך הדין דניאל ינובסקי הינו עורך דין המתמחה ומתמקצע מזה שנים בתחום ההוצאה לפועל. משרדו יושב ברמת גן ופועל מול לקוחות מכל אזור המרכז והשרון. עו"ד ינובסקי מאמין בתהליך מקצועי ובפנייה בגובה העיניים לכל אחד מהלקוחות שלו. עבור עו"ד ינובסקי כל תיק הינו ייחודי ומשמעותי ובאופן הזה עו"ד ינובסקי פועל להצלחת כל תיק ותיק.

עורך דין הוצאה לפועל בהרצליה
עורך דין הוצאה לפועל בהרצליה
לשיתוף המאמר:

לייעוץ עם עו"ד דניאל ינובסקי מלאו טופס עכשיו:

4.9
מבוסס על 183 ביקורות
כתוב לנו ביקורת ב
Google user
Адвокаты, которые работают для своих клиентоа!עורכי דין שעובדים עבור לקוחותיהם
js_loader

אודות המחבר:
עורך דין דניאל ינובסקי

בוגר LL.B בקריה האקדמית אונו בשנת 2007. תחומי ההתמחות של משרד עורכי דין דניאל ינובסקי – חדלות פירעון לרבות אכיפת חיובים, מחיקה וגביית חובות (הוצאה לפועל), פשיטות רגל – חדלות פירעון והסדרי חוב.
למידע נוסף

מידע נוסף בנושא

לקבלת ייעוץ משפטי
חייגו עכשיו!

Google ג גוגל
4.9
מבוסס על 183 ביקורות
js_loader