פתיחת תיק בהוצאה לפועל

ישנם עסקים רבים שנאלצים מדי פעם לגבות חובות שהצטברו ולא שלמו.

אנשים רבים המשמשים כלקוחות של אותם עסקים, לא זוכרים או לא שמים לב לחובותיהם אצל עסקים מסוימים ובעת בקשת העסק לפירעון החוב, מתייצבים ומשלמים את חובם במלואו.

אך ישנם אנשים שקונים דברים או נעזרים בשירותו של עסק מסוים וכשמגיע מועד התשלום הם לא פורעי את חובם.

 

מידע נוסף אודות פתיחת תיק בהוצאה לפועל

מהי הדרך להתמודדות עם אנשים שלא שילמו לעסק וצברו חובות גדולים?

קודם כל, הדרך הכי חכמה היא פנייה לעורך דין מומחה לדיני הוצאה לפועל, שמיידע את בעלי העסק בצעדים בהם יוכלו להשתמש על מנת לקבל את הכספים מהחייבים להם.

לאחר שפניתם לעורך דין וכן ידעתם את בעלי החוב, בגובה החוב ובקשתכם לפירעון חובם נדחתה, הדבר היעיל ביותר לעשות זה לפתוח תיק של הוצאה לפועל לאדם שחייב לעסק שלכם כספים.

חשוב ביותר, מומלץ שמרגע הגשת בקשה לפתיחת תיק בהוצאה לפועל לאדם החייב לכם, ילווה אתכם עורך דין מומחה לעניינים מסוג זה.

 

הליך פתיחת תיק בהוצאה לפועל:

  • לפני שאתם פונים אל הלשכה לגביית חובות ופותחים תיק לאדם החייב לכם בהוצאה לפועל, כדאי לפנות באמצעות עורך הדין, אל החייב ולהזהיר אותו על כוונתכם לפתוח לו תיק בהוצאה לפועל, יש לשלוח את המכתב בדואר רשום ולשמור ממנו העתק שיוכל להעיד שהתראתם לפניו על כוונתכם.
  • אם החייב מסרב לבקשתכם לפרוע את חובו, יש לכם את הזכות לפתוח לו תיק בהוצאה לפועל.
  • פתיחת תיק בהוצאה לפועל מתבצעת על ידי שליחת טפסים, בהם תמלאו גם את פרטי החייב, כדי לפתוח את התיק יש לשלם אגרה שמשתנה בהתאם לשווי החוב.
  • לאחר פתיחת התיק, נשלחת לבעל החוב אזהרה ונותנת לו הזדמנות נוספת להסדיר את החוב עד 20 ימים. בתם עשרים הימים שהוקצבו מראש, אם בעל החוב לא התנגד לפתיחת התיק וכן לא שילם את החוב, רשאי פותח התיק לנקוט בצעדים נוספים.
  • הצעדים שנוספים הם בקשה מההוצאה לפועל לבצע פעולות כמו, עיקולים על רכושו, עיכול נכסיו של החייב, עיכול חשבונות הבנק שלו, צווי עיכוב של יצאה מתחומי הארץ ולעיתים ניתן לבקש שיינתן לחייב צו מאסר.

דבר שחשוב לדעת על ניהול התיק בהוצאה לפועל, ההוצאה לפועל לא נוקטת צעדים לגביית החוב, אלא תפקידה להעמיד לרשות האדם שחייבים לו כסף, אפשרויות להחזיר אליו את כספו שנמצא אצל החייב בצורה חוקית.

ישנם לקוחות שגם לאחר שנודע להם על חובם לעסק לא באים לשלם את מה שלא שולם בעבר, בעת שימושם בשירותיו של העסק, סוג נוסף של חובות לעסקים מסוימים הוא אנשים ששילמו לעסק בהמחאות ללא כיסוי ועוד.

כל עסק אינו אוהב לעסוק בעניינים מסוג זה, של גביית חובות של אנשים שלא שילמו למרות שקיבלו את השירות של העסק במלואו.

צרו קשר עכשיו ואנו נשמח לעזור גם לכם

 

צור קשר עכשיו לקבלת ייעוץ וליווי מקצועי:
תוכן העמוד:
סגירת תיק בהוצאה לפועל

בשנת 2010 היו בהוצאה לפועל כשלוש וחצי מיליון תיקים. מדי שנה מתווספים תיקים רבים למערכת ההוצאה לפועל בישראל. מערכת ההוצאה לפועל קורסת תחת עומס התיקים

קרא עוד »
בדיקת שיקים

אם אתם מנהלים את אותו עסק או את אותה החברה מזה שנים אתם בוודאי מכירים את הסיטואציה שבה צ'קים שאנשים נותנים לכם חוזרים. מדובר על

קרא עוד »
תנאים להפקעת רישיון נהיגה

מאמר זה יעסוק בנושא חשוב מתחום ההוצאה לפועל והוא הטלת הגבלות על חייב, כאשר כאן נתמקד בהגבלות על רישיון הנהיגה של החייב. בראשית המאמר יוסבר

קרא עוד »
עיקול משכורת

במסגרת הליכי הוצאה לפועל,  החוק מקנה אפשרות להפעלת לחץ על חייבים, שמתחמקים מתשלום חובותיהם, באמצעות עיקול משכורת, עיקול חשבון בנק, הגבלת חידוש רישיון נהיגה, צו

קרא עוד »
דילוג לתוכן