קבלת הפטר בהוצאה לפועל

האופציה לקבלת הפטר (מחיקת חובות) בהוצאה לפועל המתוארת במאמר זה הייתה קיימת עד 31/12/2019.

כיום ניתן לקבל הפטר בהוצאה לפועל הרבה יותר מהר במסגרת הליך חדלות פירעון ושיקום כלכלי. פרטים על ההליך – כאן.

ישנה גם אופציה נוספת, המאפשרת מחיקת חלק מהחוב בעזרת הסדר חוב, פרטים באתר או בטלפון.

 

כל מה שחשוב לדעת אודות קבלת הפטר

רבים מאיתנו תכננו, בתור אנשים צעירים יותר, כיצד יהיה להם עסק משגשג ואיך לא יחסר להם דבר בחיים. עם זאת, לא תמיד המציאות עולה בקנה אחד עם הדמיון ולכן טבעי שנראה הרבה אנשים שלקחו סיכונים גדולים מידי, התנהלו בצורה כלכלית שאינה נכונה ובסופו של דבר מצאו את עצמם שקועים בחובות. ראשית, אם זה קרה גם לכם אולי ינחם אתכם לדעת שאתם לא לבד ורבים מאיתנו מתמודדים עם מצבים כאלה במהלך החיים.

שנית, חשוב מאוד להבין שאם נדחה את ההתמודדות עם החובות המצב רק ילך ויחמיר. לכן זה לא מפתיע לגלות שכנגד אנשים רבים נפתחו תיקים בהוצאה לפועל ונשארת השאלה מה נכון יהיה לעשות בנידון וכיצד אפשר להתמודד עם המצב. בדרך כלל המטרה בסופו של דבר היא קבלת הפטר (מחקת חובות) בהוצאה לפועל אך לא מדובר על דרך פשוטה ויש כמה קריטריונים שעל החייב לעמוד בהם.

 

מה זה הפטר ואיך משיגים אותו?

הליך של הפטר בהוצאה לפועל הוא למעשה הליך של מחיקת כל החובות של החייב ויש להליך כזה מטרה אחת ברורה: לאפשר לחייב לאפס את המצב ולהתחיל מחדש. נקודת המוצא היא שכל אחד מאיתנו עלול לעשות טעויות כלכליות ולכן, אם נמחק את חובותיו של אדם בסיטואציה מסוימת, זה ייתן לו את האפשרות לחזור למסלול ולתקן את דרכיו. מה שרוב האנשים לא יודעים אודות האופציה של קבלת הפטר בהוצאה לפועל, זה שצריך לעמוד בלא מעט קריטריונים ולא כל בקשה תיענה בחיוב. התנאים להגשת בקשת הפטר הם:

  1. הסכום של החובות ביחד לא יעלה על 800 אלף ₪.
  2. החייב מוגדר כחייב מוגבל באמצעים ברצף של לפחות 4 שנים.
  3. התקיים תשלום סדיר של צו החיוב לפחות בשלושת השנים האחרונות.
  4. אי אפשר לחייב נכסים בעלי ערך שאפשר לעקלם או לממש אותם בדרך אחרת.

ישנן 6 לשכות בישראל שבהן ניתן להגיש בקשה כזאת וכל חייב יוכל להגיש את בקשתו בלשכה אחת בלבד.

 

איך עושים את זה בפועל והאם כדאי לעשות זאת לבד?

אין ספק שמה שמאפיין אנשים שרוצים להגיש בקשה להפטר חובות זו העובדה שהם במצב כלכלי לא טוב, מה שכמובן מדרבן אותם לנסות לחסוך בכל מקום ועל כל שירות אפשרי. עם זאת, חשוב להבין שבהקשר של בקשת ההפטר, כמעט ואין לכם סיכוי להצליח אם לא תקבלו ליווי, עצה ושירות מעורך דין מומחה. לכן, למרות ששירותיו של עו"ד שמומחה בתחום הזה יעלו לכם כסף, עדיף להשקיע, לבחור עורך דין מוביל ובצורה כזאת להגיש את הבקשה.

המטרה היא לקצר את התהליכים ולסיים את הסיוט שאיתו אתם מתמודדים ולכן חשוב שאיש מקצוע ילווה אתכם לכל אורך הדרך ואין כמו עו"ד לענייני פשיטת רגל או עורך דין הוצאה לפועל כדי לבצע משימה כזאת.

 

צרו קשר עכשיו עם עורך דין הוצאה לפועל

צור קשר עכשיו לקבלת ייעוץ וליווי מקצועי:
תוכן העמוד:
עיקול משכורת

במסגרת הליכי הוצאה לפועל,  החוק מקנה אפשרות להפעלת לחץ על חייבים, שמתחמקים מתשלום חובותיהם, באמצעות עיקול משכורת, עיקול חשבון בנק, הגבלת חידוש רישיון נהיגה, צו

קרא עוד »
פתיחת תיק בהוצאה לפועל

ישנם עסקים רבים שנאלצים מדי פעם לגבות חובות שהצטברו ולא שלמו. אנשים רבים המשמשים כלקוחות של אותם עסקים, לא זוכרים או לא שמים לב לחובותיהם

קרא עוד »
דילוג לתוכן