ויזה לארה"ב

מאז ומעולם ישראלים רבים מחפשים אחר דרכים יצירתיות להוציא ויזה לארה"ב.

הסיבות לביקור בארה"ב יכולות להיות מגוונות ורבות, אם זה בשביל לטייל או לבקר קרובים המתגוררים באחת מהארצות במדינה. לא מעט מתושבי העולם יכולים להיכנס בצורה חופשית לארה"ב, והם אינם זקוקים לויזה.

לרוב מדובר באזרחי איחוד האירופי, אך אזרחים ישראלים ברוב המקרים צריכים לעבור תהליך לא פשוט על מנת לקבל את הויזה הייחודית.

הבעיה המרכזית בהוצאת ויזה לארה"ב זה הליך בירוקרטי לא קטן, שכולל בתוכו הקפדה על מסמכים רבים ולא מעט אישורים. ככל שתעשו את ההליך בצורה נכונה ומדויקת כך תוכלו לדעת שאתם תהפכו את התהליך להרבה יותר קל ופשוט עבורכם.

 

שלב ראשון: מילוי טופס הבקשה DS-160

השלב הראשון בעת הוצאת ויזה לארה"ב זה מילוי טופס הבקשה שנקרא DS-160. את הטופס תוכלו למצוא באתר של שגרירות ארה"ב. הטופס כולו מנוסח בשפה האנגלית, ולכן אם יש לכם קושי עם השפה מוטב שתעזרו באיש מקצוע או בקרוב משפחה על מנת לצלוח את כל השאלות ולענות עליהן נכונה. ישנה אפשרות לתרגם גם את השאלה לשפה העברית על ידי הצבת העכבר על השדה המסומן.

חשוב להבין כי הטופס עצמו הוא טופס ארוך עם מספר רב של שאלות. לכן ההמלצה היא לעשות אותו כאשר אינכם נמצאים תחת לחץ של זמן, וכמובן כאשר כל המידע הנדרש למילוי הטופס נמצא בהישג יד.

השאלות יעסקו על פרטיכם האישיים, הסיבות שבגינם אתם מעוניינים לבקר בארה"ב, מה העיסוק שלכם בישראל וכמובן עוד לא מעט שאלות בטיחותיות.

עד לא מזמן מקום הריאיון הבלעדי לקבלת ויזה לארה"ב היה בשגרירות ארה"ב הממוקמת בתל אביב. תושבי ירושלים ושאר הערים הנמצאות בסמוך יכולים לבחור לקיים את הריאיון דווקא בקונסוליה אשר נמצאת בתוך העיר.

את המקום שבו אתם מעוניינים לקיים את הריאיון אתם יכולים לבחור כבר בשלב הזה.

התעייפתם ממילוי הטופס ואתם חייבים לעשות הפסקה על מנת להמשיך במועד מאוחר יותר? אין לכם מה להיכנס לפאניקה.

כל טופס שהתחילו למלא אותו מזוהה על ידי מספר זיהוי ייחודי שמאפשר לכם להיכנס אליו בכל שלב היישר אל הנקודה האחרונה שבה אתם נמצאים. ברגע שתקלידו את הקוד לאחר ההפסקה תוכלו להמשיך למלא אותו ללא כל בעיה.

על מנת שתוכלו לסיים ולשלוח את הטופס עליכם להצטייד בתמונה שלכם. את התמונה תצטרכו להעלות בעת הגשת הטופס, לכן ככל שתהיה לכם תמונה עדכנית כך תוכלו לשלוח את הטופס מהר יותר. התמונה צריכה להיות תמונת דרכון בגודל של 5 ס"מ על 5 ס"מ, היא צריכה להיות צבעונית וכמובן שעליכם להיות בתמונה עם פנים גלויות ללא משקפי שמש או כל אלמנט אחר שעשוי להסתיר אותן.

הדבר החשוב ביותר שאתם צריכים לזכור בעת מילוי טופס DS-160 זה לא להשמיט את להסתיר אף פרט. ככל שתהיו יותר ישרים והוגנים כך הסיכוי שלכם לקבל בסופו של יום ויזה לארה"ב יהיה גבוה יותר. כל פרט שאותו אתם מזינים בטופס יכול להיות הפרט המכריע בדבר קבלת הויזה עתידית שלכם, לכן תשתדלו שלא להחסיר אף פרט ולהצטייד בכל המסמכים הנדרשים על מנת לסיים את המילוי בתוך זמן קצר.

 

שלב שני: תשלום האגרה עבור ויזה לארה"ב

כעת הגיע שלב התשלום, שזה ללא צל של ספק השלב שאף אחד לא אוהב. ויזה לארה"ב תעלה לכם כסף, ולכן חשוב מאוד שתגישו את הבקשה בצורה ראויה על מנת שלא תבזבזו את הכסף שלכם ללא כל סיבה. לאחר מילוי הטופס והגשתו תוכלו ותצטרכו כמובן לשלם את האגרה. את האגרה עצמה ניתן לשלם באתר של שגרירות ארה"ב.

על מנת שתוכלו לשלם עליכם להירשם לאתר השגרירות על ידי הזנת פרטיכם האישיים. בנוסף עליכם לבחור בשלב הזה גם את הדרך שבה אתם מעוניינים לקבל את המסמכים שיגיעו אליכם בעתיד מהשגרירות.

ישנה אפשרות לבחור תשלום באמצעות דואר שליחים (אפשרות שתעלה לכם גם כסף) או מנגד לקבל את הדואר באמצעות דואר ישראל (ללא תוספת תשלום).

 

אתם שואלים את עצמכם בוודאי כמה תעלה לכם אותה ויזה לארה"ב?

אז התשלום שממנו תאלצו להיפרד על מנת להגיש את הבקשה לשגרירות הינו 160 דולר לכל בקשה. את התשלום ניתן לבצע במספר דרכים: באפשרותכם לשלם את תשלום האגרה דרך הטלפון, דרך כרטיס אשראי מסוג ויזה או מאסטרקארד, אפשרות נוספת היא קבלת שובר שאותו תוכלו לשלם דרך אחד מסניפי הדואר הקרובים למקום מגוריכם.

 

שלב שלישי: קביעת הריאיון בשגרירות ארה"ב

סיימתם לשלם את האגרה? ראשית כל מדובר בצעד חשוב מאוד ובהתקדמות בכל הקשור אל קבלת הויזה העתידית שלכם.

כעת הגעתם אל השלב החשוב ביותר בתהליך הוצאת ויזה לארה"ב, מדובר בריאיון אישי אשר מתקיים בתוך השגרירות או הקונסוליה של ארה"ב בישראל. על מנת שתוכלו לקבוע את הריאיון בזמן הפנוי שלכם כל מה שאתם צריכים לעשות זה להיכנס אל מערכת קביעת הראיונות באתר של השגרירות.

בתוך האתר תוכלו לבחור את המקום שבו ברצונכם לקיים את הריאיון, וברגע שתקבעו את המקום תוכלו לבחור גם את היום ואת השעה שמתאימה לכם. לאחר שתקבעו את השעה ואת היום המועדפים עליכם, תקבלו אישור על תשלום האגרה. את האישור אתם צריכים להציג בריאיון שלכם, לכן חשוב מאוד שתוכלו להדפיס אותו – אחר לא תתקבלו בריאיון, אל תגידו שלא ידעתם!

אם אין לכם אפשרות להדפיס את הקבלה, תוכלו להצטייד במספר האישור שאותו אתם מקבלים לאחר התשלום.

דרך מספר האישור יהיה ניתן לאמת כי פעלתם על פי כל ההנחיות ואתם יכולים להגיע אל הריאיון ולבצע אותו בשגרירות הנמצאת בתל אביב או בירושלים.

 

שלב רביעי: ההגעה לריאיון והשלבים בריאיון עצמו

אם אתם מאלה שאוהבים לאחר, אז חשוב שתדעו כי לריאיון אתם חייבים להגיע בזמן. ההמלצה הטובה ביותר היא להגיע אל הריאיון בערך 15 עד 20 דקות לפני תחילתו על מנת שלא תמצאו את עצמכם מגיעים אל הקשקש או חלילה מאחרים.

לריאיון עצמו אתם צריכים להביא לא מעט מסמכים, ולכן חשוב מאוד שתעשו לעצמכם רשימה מסודרת של כל המסמכים הנדרשים. כך תוכלו להיות בטוחים כי לא שכחתם אף מסמך, ואתם מגיעים מוכנים לריאיון. כל מסמך שלא תביאו אתכם יפגע בסיכויים שלכם לקבל את הויזה.

 

אילו מסמכים אתם צריכים להביא לראיון?

הדפיסו את האישור שקיבלתם בעת מילוי טופס DS-160 והביאו אותו אתכם. מכתב הזימון לראיון שאותו קיבלתם בעת קביעת מועד הריאיון. את הדרכון הנוכחי שלכם, ובנוסף גם את אחד הדרכונים הישנים שלכם במידה ויש לכם. תמונת פספורט צבעונית שלכם בגודל של 5 על 5 ס"מ.  מסמך אחרון שצריך להיות ברשותכם בעת ההגעה אל הריאיון זה האישור על תשלום האגרה.

על מנת שתוכלו להגדיל את הסיכויים שלכם, כך שיהיה לכם הרבה יותר קל לקבל ויזה לארה"ב עליכם להוכיח כי יש לכם סיבה לחזור לארץ. אחת מהחששות הגדולים ביותר של הממשל בארה"ב הוא שמהגרים מכל רחבי העולם יציפו את המדינה ויפגעו באורח החיים ששורר בה.

זוהי בעצם הסיבה המרכזית שבגינה הוחלט להגביל את הכניסה לארה"ב על ידי ויזה ספציפית לכל תייר או אדם שמעוניין להגיע למדינה.

לכן כל מסמך שיכול לאשר או להדגיש בצורה המרבית שאתם חייבים או צריכים לחזור לישראל לאחר תקופה מסוימת יכול לסייע. אתם בטח שואלים את עצמכם אילו מסמכים יכולים לאשר את הצורך שלכם לחזור לישראל? גם בנושא הזה אנו נעזור לכם על מנת שתגיעו מוכנים לריאיון ותוכלו לקבל בתוך זמן קצר ויזה לארה"ב.

 

אילו מסמכים אתם יכולים להביא על מנת להוכיח שתחזרו לישראל?

האופציה הראשונה והפשוטה ביותר היא להוציא מכתב ממקום העבודה שבו אתם עובדים בעת הנוכחית.

במכתב המנהל שלכם יוכל לציין כי אתם עובדים במשך תקופת זמן ארוכה במקום העבודה, ועל כך שהוא מעוניין לראות אתכם ממשיכים במקום העבודה. כך תוכלו להציג את המכתב בפני הנציג בקונסוליה או בשגרירות, בנוסף אנו ממליצים לכם להביא אתכם גם 3-6 תלושי שכר אחרונים על מנת לחזק את הדרישה.

דרך נוספת היא להביא פירוט של חשבון הבנק שלכם, כך תוכלו להציג בפני הנציג כי אינכם נמצאים בקשיים כלכליים שבגינם אתם רוצים לעזוב לארה"ב.

כמובן שאם יש לכם הגבלות מסוימות בבנק, מוטב לא להביא את התצהירים הללו על מנת שלא תפחיתו בצורה ניכרת את הסיכויים שלכם לקבלת ויזה לארה"ב.

אם אתם סטודנטים או תלמידי ישיבה, באפשרותכם להביא מכתב אשר מאשר כי אתם לומדים. כך תוכלו לאשר כי יש לכם סיבה מספיק טובה לחזור לישראל ולא להתקבע בארה"ב, הרי אם אתם התחלתם ללמוד בישראל כנראה שלא תרצו להפסיק באמצע.

ומה עם עצמאיים? אם יש ברשותכם עסק כזה או אחר זה בהחלט יכול לחזק את הבקשה שלכם לויזה.

הביאו עמכם את רישיון העסק וכמובן כל מסמך אחר שיכול להוכיח כי העסק שלכם הוא עסק רווחי שאינכם מעוניינים לנטוש מסיבה כזאת או אחרת. ככל שתביאו יותר מסמכים כך הסיכויים שלכם לקבל את הויזה יהפכו להיות גדולים יותר.

מה עוד אפשר להביא? כמובן שאם יש ברשותכם דירה, רכב או כל סוג אחר של נכס זוהי סיבה מספיק טובה שתגרום לכם לחזור לישראל. אף אחד לא ירצה לנסוע לארה"ב ולהשאיר אחריו נכסים ששווים לא מעט כסף.

כך שאתם בהחלט יכולים לחזק את הבקשה שלכם לקבל ויזה לארה"ב. ככל שתביאו עצמכם יותר מסמכים כך ההליך מבחינתכם יהיה קל יותר. הכוח להפוך את בקשת הויזה לדבר קל יותר נמצאת ממש בהישג יד, ואתם אלה שיכולים להיות אחראיים על כך. לכן תשתדלו שלא להחסיר אף מסמך, ותגיעו נינוחים ורגועים.

 

מה קורה בזמן הריאיון האישי בתוך השגרירות?

יש כאלה שנוטים לחשוב כי הריאיון בתוך השגרירות או הקונסוליה הוא ריאיון ארוך, אך בפועל מדובר בריאיון קצר מאוד עם מספר שאלות ממוקדות. הריאיון עצמו מתבצע מול אחד הנציגים של השגרירות או הקונסוליה, כאשר בניכם ובין הנציג עצמו מפריד קיר זכוכית.

המטרה המרכזית של הנציג היא לברר את מטרת הנסיעה האמיתית שלכם, וכך לדווח על נוסעים שיכולים להיות חשודים על מנת לעכב את הנסיעה שלהם או אפילו במקרים מסוימים אף לבטל אותה.

עליכם לענות על השאלות בצורה קצרה וישירה, חשוב מאוד שתענו גם תשובות כנות על מנת שלא תמצאו את עצמכם מסתבכים עם שקרים. ככל שתהיו רגועים ונינוחים יותר כך יהיה לכם נוח לדבר ולספר על סיבות הנסיעה האמיתיות שלכם.

ישנו סיכוי סביר כי כבר בסיומו של הריאיון עם הנציג תקבלו תשובה סופית האם הבקשה שלכם לויזה אושרה או נדחתה. אם הנציג יצטרף לברר עוד מספר פרטים, לא מן הנמנע כי התשובה הסופית תגיע אליכם במכתב רשמי שישלח אליכם בדואר. את הויזה כמובן שלא תקבלו מיד גם אם קיבלתם תשובה חיובית מהנציג כבר באותו היום. הדרכון שלכם יישאר אצל הנציג של הקונסוליה או השגרירות במשך חודש וחצי, כאשר בסיומם תקבלו אותו בדואר. לכן חשוב מאוד שלא תתכננו נסיעות לחו"ל או יציאות מהארץ בתקופה הזאת.

 

איך ניתן לברר את מצב הבקשה לאחר הריאיון?

כל אדם שמגיש בקשה לקבלת ויזה לארה"ב ירצה לברר את מצב הבקשה במקרים שונים ומגוונים. הקונסוליה והשגרירות של ארה"ב בישראל הבינה את הצורך הנ"ל ולכן מאפשרת לכם לעקוב בצורה קפדנית אחרי מצב הבקשה שלכם.

כל מה שאתם צריכים לעשות זה להחליט באיזה דרך אתם רוצים לקבל את המידע אודות הבקשה שלכם. מצד אחד למי מכם שלא מסתדר עם האינטרנט ישנה את האפשרות להמתין על קו הטלפון על מנת לשוחח עם נציג אשר יספר לכם בדיוק באיזה שלב נמצאת הבקשה שלכם.

מי מכם שכן רוצה להתעדכן בצורה אינטרנטית יכול לעשות זאת דרך האתר של השגרירות. הבדיקה היא אינה לוקחת זמן רב בכל אחת מהדרכים שאותה תבחרו. כך שבתוך זמן קצר תוכלו לדעת בוודאות באיזה מצב נמצאת הבקשה שלכם, ובתוך כמה זמן תוכלו להתקדם לשלב הבא או מנגד לקבל את התשובה הסופית.

 

האם ניתן להוציא ויזה גם לבני המשפחה?

מי מכם שמעוניין להוציא ויזה לארה"ב עבור כל בני המשפחה חייב לדעת כי מדובר בהליך נפרד עבור כל אחד מבני המשפחה. כל אחד מבני המשפחה חייב לעבור את התהליך שציינו בפניכם, וכמובן לשלם את האגרה בסך של 160 דולר.

כל בן משפחה שגילו מעל 14 יהיה חייב לעבור גם ריאיון אישי בדיוק כמו המבוגרים, ילדים מתחת לגיל 14 לא יהיו חייבים לעבור ריאיון ויוכלו להגיש את המסמכים ולקבל את הויזה ללא בעיות.

 

לכמה זמן תקפה הויזה לארה"ב?

אחד מהדברים החשובים ביותר שצריך לדעת על ויזה לארה"ב היא כמובן לכמה זמן היא תקפה. ישנם לא מעט ספקולציות בנושא, ולכן החלטנו להרים את הכפפה על מנת לעשות לכם קצת סדר בבלגן.

הויזה עצמה תקפה במשך כ-10 שנים ברוב המקרים, וזאת אומרת שבשנים הקרובות לא תצטרכו להוציא ויזה בכל נסיעה שלכם לארה"ב. הויזה הנוכחית שלכם תספק לכם את כל מה שאתם צריכים, ולא תגביל אתכם בכניסה או ביציאה מהמדינות שנמצאות בתוך שטחה של ארה"ב.

בכל פעם שתצאו מהארץ לארה"ב תוכלו לשהות בה במשך חצי שנה ברציפות, ולאחר מכן תהיו חייבים לעזוב את ארה"ב. עוד בשורה מצוינת לכל מי שהוציא את הויזה שלו לאחר שנת 2008 היא שאינכם צריכים לעבור את הריאיון האישי פעם נוספת. על מנת שתוכלו לחדש את הויזה כל מה שאתם צריכים לעשות זה להגיש בשנית את כל המסמכים הנדרשים וכמובן לשלם את האגרה.

התהליך של החידוש הינו תהליך הרבה יותר קל ופשוט. לכן חשוב שתבינו כי ההליך הארוך הוא רק בעת ההוצאה הראשונית של הויזה, לאחר מכן החיים שלכם הופכים להיות הרבה יותר קלים. אז למה אתם מחכים?

זה הזמן שלכם לתכנן את הטיול הגדול שלכם לארה"ב, ולהתחיל לבדוק מה הסיכויים שלכם לקבל את הויזה המיוחלת בתוך זמן קצר.

ויזה לארה''ב
ויזה לארה"ב
לשיתוף המאמר:

צור קשר עכשיו
לקבלת ייעוץ וליווי מקצועי:

אודות המחבר:
עורך דין דניאל ינובסקי

בוגר LL.B בקריה האקדמית אונו בשנת 2007. תחומי ההתמחות של משרד עורכי דין דניאל ינובסקי – חדלות פירעון לרבות אכיפת חיובים, מחיקה וגביית חובות (הוצאה לפועל), פשיטות רגל – חדלות פירעון והסדרי חוב.
למידע נוסף:

מידע נוסף בנושא

לקבלת ייעוץ משפטי
חייגו עכשיו!