עורך דין נדל"ן בישראל

רכישת נכסים מתאפיינת בסוג עסקאות שקול ורציני מאוד, שמתחיל זמן רב לפני קבלת המפתח: חיפוש הנכס, התאמה אידיאלית לכל צרכי הרוכש והשימוש שלו בנכס, טעמים בירוקרטיים (כמו אישור עקרוני למשכנתא, הסכמים לגבי מה שנשאר בנכס), מחשבות על שיפוץ במידת הצורך ועוד המון. כדי לעבור את התהליך בצורה נכונה יש צורך ברוב המקרים בהכוונה מקצועית שהיא לא פחות חשובה מתהליך חיפוש הנכס עצמו. הגורם המכוון, שמלווה את התהליך הוא לרוב עורך דין נדל"ן ומקרקעין שמספק כלים, ידע, תיווך בין הצדדים וכמובן ייעוץ וליווי מקצועי לכל אורך הדרך.

אלא שבעוד שעורכי דין רבים וטובים יוכלו להציע את עצמם למלאכה, שואלים את עצמם לא מעט רוכשים במי מכל עורכי הדין הקיימים בתחום בכל זאת כדאי להיעזר? מה מבדיל את הבחירה שלכם מגורם כזה או אחר והאם יש כאלו שכדאי להיזהר מפניהם?

 

עומדים לרכוש נכס? כך תבחרו עורך דין נדל"ן בישראל

ריבוי עורכי הדין בישראל פותח בפני הרוכשים הזדמנות לבחור את הגורם המקצועי כטוב בעיניהם. אלא שלמרות הטייטל המרשים של עורך דין מורשה, לא יכול כל עורך דין באשר הוא להפוך למומחה לענייני נדל"ן וזהו תחום ממוקד ונקודתי מאוד, שבו יש צורך בהתמחות והתמקצעות שיאפשרו לאותו עורך דין לצבור ניסיון ולסייע ללקוחותיו בצורה הטובה ביותר. אלא שהישראלים הם אלופים אמיתיים בכל מה שנוגע לחיסכון ולקיצורי דרך.

כל אחד מאיתנו יעדיף לקבל את הטיפ מהמשפחה או להיעזר במישהו שכבר רכש נכסים בעבר ויודע כיצד לצלוח את הרכישה בצורה "חלקה". כתוצאה מכך – אנשים רבים פונים לעורכי דין שהם מכירים ולאו דווקא מתחום המקרקעין ותולים בהם תקוות שווא בנוגע להצלחת הרכישה. אלא שעסקאות אלה לרוב "מתפוצצות" בשל חוסר ההיכרות העמוקה עם התחום ועלולות לעלות לרוכשים ביוקר בהמשך.

לכן חשוב שלא לחסוך דווקא באותו הגורם שאמור להביא לכך שתקבלו עסקה טובה, שבה הנכס הנמכר לכם תקין וראוי ולא עומדים בפניכם מחסומים בירוקרטיים. עורך דין שמתמחה במקרקעין דואג אך ורק לאינטרסים שלכם ומחויב להם: בודק ומוודא שתהליך הקנייה יתבצע בהתאם לחוק וששום פרט לא יתפספס בדרך. הוא ימנע כל מצב שבו אתם עלולים לצאת בהפסד ומקנה לכם את הביטחון והשקט הנפשי שכה חשובים בעת ביצוע צעד משמעותי ועתיר אחריות כמו רכישת נכס.

 

הפעולות שכל עורך דין נדל"ן בישראל מחויב לבצע

לפני חתימה על כל מסמך בין הצדדים לרבות חתימה על הסכם המכר, חשוב מאוד שאתם הרוכשים תבחנו את העסקה מכל זווית אפשרית ותבצעו הערכת סיכונים באמצעות עורך דינכם: מיהו היזם במקרה של רכישת נכס חדש מקבלן, מהו מצב הזכויות על הקרקע, האם ניתן לבצע בניה וקיימים כל האישורים הנדרשים, האם ישנו תיאור פורמלי מדויק של הנכס, שיימצא בהסכם המכר, מועדי ביצוע התשלום העתידי למוכר או הקבלן, לרשות המיסים והעיריה, בחינת תשלומים נוספים עבור כניסה לדירה חדשה כמו חיבור למונה מים וחשמל, בדיקת מועדי התשלום, איכות הבניה וביצוע שינויים בנכס.

עורך דין נדל"ן מחויב לוודא שהרוכש יקבל את הנכס במצב זהה להסכם המכר ואפשר לקבוע בהסכם אפשרויות רבות שנסגרו ביו הצדדים כמו ביצוע שינויים בנכס ללא תמורה או תמורה מופחתת, מועד מסירת החזקה על הנכס ומה קורה אם קיים איחור במסירה. יש לבחון מספר ימים לפני המסירה על ידי מהנדס את איכות הבניה ולבחון ליקויים אפשריים ואם קיימים לדרוש לתקנם. עורך הדין יוודא שניתנו מהרשויות כל האישורים הנדרשים (כמו טופס 4, טופס איכלוס לדירה וכד') ובמקרה של בניה, לוודא כי היא בוצעה לפי התוכניות.

כדאי לדעת שחוק המכר על דירות חדשות מאפשר לקבלן לאחר עד 60 ימים במסירה של הדירה וללא מתן פיצוי לדיירים. החל מהיום ה-61 על הקבלן יהיה לשלם לכם פיצוי כספי ללא כל הוכחת נזק, מאותו יום ועד שתימסר לכם הדירה. עורך דינכם כמובן ידאג לדרוש פיצויים בהתאם לחוק אם וכאשר יחול עיכוב במסירה מטעם הקבלן.

 

לשם מה דרוש עורך דין נדל"ן ברכישת דירה מיד שניה?

כל עסקה שבה אתם רוכשים דירה נובעת מהרצון להעניק לעצמכם קורת גג בלעדית שמתאימה כמובן לצרכים האישיים שלכם מבחינת הגודל, המיקום וחלוקת הדירה הפנימית. עסקה שכזו מהווה צעד חיים חשוב ביותר ולכן היא דורשת מכם להיערך ולתכנן כל פעולה עד הקטנה ביותר על מנת לצמצם סיכונים כמה שרק אפשר, בעיקר בנוגע לעלויות הכוללות של העסקה. בעזרתו של עורך הדין למקרקעין, תוכלו למזער סיכונים ולשפר את וודאות העסקה וכדאיותה ולחתום בסופו של דבר על הסכם מכר מניח את הדעת, שלא יביא אתכם למצבים מסוכנים בעתיד.

משפחות רבות כבר נכוו בעבר מהסכמי מכר בהם לא צוין דבר בנוגע לארונות מטבח או שקעי חשמל ונאלצו לקנות ולהתקין חדשים לאחר שהבעלים הקודמים פירקו אותם מיוזמתם. עורך הדין יבחן כל סעיף, פרט ומילה בעסקה ויוכל ללוות אתכם לאורכה כבר משלב המשא ומתן ועד לרישום של הנכס.

עורך דין נדל"ן שאמון על ביצוע עסקה ראויה, תקינה וכדאית לכם הרוכשים, יבצע בדיקת שיעבוד על הנכס ויברר האם רובצת עליו משכנתא או עיקול, יבדוק את תיק העירייה ויוודא שקיים היתר בניה, יערוך את הסכם המכר בצורה שמטיבה עם השיקולים והאינטרסים שלכם לרבות מועד ביצוע התשלומים ומסירת המפתח, ידאג לרישום הערת אזהרה ורישום זכויות, ייצג אתכם בכל היבט מול המוכרים או עורך דינם ויוכל להתלוות אליכם בכל מפגש בין הצדדים או בביקור בנכס לאורך בחינת כדאיות העסקה.

 

ליווי משפטי מלא גם ברכישת נכסים אחרים

רכישת נכסים מסחריים כמו משרדים, חנויות ומבנים שונים מצריכים גורם מקצועי מהימן ומנוסה שיבחן האם הם מתאימים עבורכם מבחינה פרקטית וכלכלית, היות והם כוללים טעמים שלא מצויים בהסכם המכר הרגיל כגון בלעדיות, היתרי רשויות, אישור להפעלת עסק בתוך הנכס, זהות המשכיר של הנכס ובדיקתו המקיפה ועוד.

בעסקאות מקרקעין השכיחות של מחלוקות היא גבוהה ביותר. בעלי נכסים למשל שלא מקבלים את דמי השכירות או שמסרבים לפנות את הנכס בשל סיום החוזה, מצבים שבהם בעלי הנכס מסוכסכים זה עם זה או שמתגלות מחלוקות על דירות שהועברו בירושה וכל מצב אחר שעלול להעיב על הרכישה המתקרבת כתוצאה מקיום חוסר הסכמה או ויכוח. במקרים אלה חשוב שעורך דינכם יפעל מקצועית בנושא ויתן את דעתו לגבי הסוגיה, על מנת שלא תיקלעו כצד נוסף לעסקה שעשויה להתעכב או לעלות לכם כפליים.

כך קרה למשל לזוג שביקש לפתוח חנות וכבר היה מצוי במו"מ מתקדם עם בעלת חנות מסוימת לרבות קבלת הלוואה גדולה, עד שהתברר כי החנות בבעלות משותפת של הבעלים ואחיה, שעברה בירושה מאביהם. האח התנגד למכירה ובין השניים עומד סכסוך משפטי של שנים, דבר שבפועל מנע את העסקה ואילץ את בני הזוג לשוב למעגל החיפושים מההתחלה.

אם אתם מחפשים עו"ד נדל"ן בישראל שמתמחה בנושא ומעמיד לשירותכם ליווי משפטי מקצועי, אחראי ויסודי לכל אורך הדרך, משרד עורכי הדין דניאל ינובסקי נמצא לשירותכם והינו בעל ניסיון של שנים רבות בייצוג מבחינת כל היבטי תחום המקרקעין ומתן ייעוץ מקיף בנושא, תוך הקפדה על איכות השירות, הגישה האישית והזמינות עבור כל לקוח.

צרו קשר עכשיו עם עורך דין נדל"ן

עורך דין נדל''ן בישראל
עורך דין נדל"ן בישראל
לשיתוף המאמר:

לייעוץ עם עו"ד דניאל ינובסקי מלאו טופס עכשיו:

4.9 מבוסס על 183 ביקורות מ כתוב לנו ביקורת בReview author ★★★★★ Адвокаты, которые работают для своих клиентоа!עורכי דין שעובדים עבור לקוחותיהםjs_loader

אודות המחבר:
עורך דין דניאל ינובסקי

בוגר LL.B בקריה האקדמית אונו בשנת 2007. תחומי ההתמחות של משרד עורכי דין דניאל ינובסקי – חדלות פירעון לרבות אכיפת חיובים, מחיקה וגביית חובות (הוצאה לפועל), פשיטות רגל – חדלות פירעון והסדרי חוב.
למידע נוסף

לקבלת ייעוץ משפטי
חייגו עכשיו!

Google ג גוגל
4.9
מבוסס על 183 ביקורות
js_loader